Ukraine

Тютюновий гігант заплатить в Україні мільярдний штраф за порушення конкуренції

Компанія «Філіп Морріс Україна» після програшу суду Антимонопольному комітету заплатить штраф в 1,18 млрд грн. Із самим покаранням виробник не згоден і буде подавати апеляцію.

Як повідомили LIGA.net в прес-службі компанії, Господарський суд Києва 5 серпня ухвалив рішення на користь Антимонопольного комітету в суперечці з ПрАТ Філіп Морріс Україна і ТОВ Філіп Морріс Сейлз енд Дистрибьюшн (ФМУ) про порушення конкуренції на ринку дистрибуції тютюнових виробів. В результаті Філіп Морріс має намір оплатити штраф у розмірі 1,18 млрд грн – але тільки для того, щоб уникнути нарахування щоденної пені за прострочення оплати. Одночасно компанія продовжить подальше оскарження рішення АМКУ, яке вважає безпідставним, а вирок Господарського суду міста Києва – необґрунтованим. Як вважає Філіп Морріс, консолідація бізнесу дистрибуції сигарет в руках одного дистриб’ютора, з приводу чого і велося розслідування про порушення конкуренції, є безпосереднім результатом дій АМКУ ще в 2010-2011 роках, коли антимонопольники не залишили виробникам нічого іншого, як працювати з одним дистриб’ютором і прийняти нову структуру ринку.

Тим часом, президент поставив підпис під законом №9260, яким встановлюються жорсткіші правила оподаткування міжнародних посилок та збільшуються ставки акцизного податку на тютюнову продукцію.

Рада також внесла зміни до Податкового кодексу України, які передбачають підвищення ставок акцизів на тютюнові вироби до 2025 року.

Надходження до державного бюджету від акцизного податку на тютюнові вироби за 2018 рік становили 43,5 мільярда гривень.

Football news:

Koeman Pro 3:0 with Celta: Proud of the team. The results show that we are on the right track
Milan extended their unbeaten streak to 18 games by beating Rio Ave on penalties in the Europa League qualifier
Arteta on Manchester City in the League Cup: Arsenal are not very lucky with the draw. This is another test
Klopp about losing to Arsenal and Liverpool in the country of dreams, you have to score. Last pass failed
Muller held the UEFA ceremony in the stable. There had Neuer, Kimmich and Evangeliski
Liverpool 4 seasons in a row, cannot get past the 5th round of the League Cup and 2012 wins the tournament
Leno - first Arsenal goalkeeper in 8 years not to miss at Anfield