logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Точка зростання: як Syngenta розвиває аграрну освіту в Україні

Позиция

Ми завжди наголошували і наголошуватимемо, що наші співробітники — головна цінність Syngenta, і для нас надзвичайно важливо, що вони самі займають проактивну позицію у створенні цінностей для компанії, зокрема соціальних.

Як відомо, головною складовою успіху побудови сильного бренда роботодавця є активне залучення людей, які працюють у компанії. Нам вдається не лише активно залучати колег у проекти, а й давати їм можливість бути генераторами нових ініціатив.

Найактивніше наші співробітники беруть участь в освітніх проектах компанії, спрямованих на вирішення таких важливих суспільних і бізнес-завдань:

  1. Виховання майбутніх кадрів: розвиток талантів, передача досвіду й експертизи.
  2. Оновлення та реформування системи освіти та підходів до виховання майбутніх фахівців.
  3. Привернення уваги талановитої молоді до агробізнесу.

Якщо зазвичай роботодавці шукають молодих фахівців серед випускників вишів, максимум — студентів, то Syngenta будує співпрацю з майбутнім поколінням, починаючи з учнів випускних класів середніх шкіл.

Нам приємно зазначити, що навчальні заклади співпрацю з Syngenta вважають вагомим внеском у розвиток освіти в Україні, зокрема, йдеться про впровадження новітніх технологій і методів навчання, у тому числі дуальної та дистанційної освіти. До того ж наша компанія має багаторічний успішний досвід співпраці із середніми та вищими навчальними закладами. Нами реалізовано такі потужні освітні проекти, як STEM, «Карта професій», «Твоє майбутнє в Агро».

У 2017 році у співпраці з Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді відкрито «Агроклас» — модернізований навчальний клас, оснащений належним технічним і лабораторним обладнанням для проведення занять агрономічного напряму серед учнів середніх і старших класів. Ми продовжуємо активне співробітництво з Центром: на регулярній основі організовуємо різноманітні освітні заходи, такі як Аграрний форум учнівської молоді в Одесі, виїзні семінари на наші дослідні ділянки та діагностичну лабораторію в Білій Церкві для вчителів та учнів, де проводяться лекції, семінари та майстер-класи. Загалом у таких заходах задіяно понад 20 наших співробітників, які із задоволенням діляться знаннями та досвідом і дуже пишаються, що їхній індивідуальний внесок впливає на формування знань майбутніх аграріїв.

Цього року ми запустили новий освітній проект Generation A, спрямований на співпрацю з університетами. Generation A — це проект про агроосвіту, нове покоління Aльфа та підготовку досвідчених кадрів для аграрної галузі.

У межах проекту компанія Syngenta підписала Меморандуми про науково-технічну, дослідницьку та демонстраційну співпрацю з Полтавською державною аграрною академією (ПДАА) й Одеським державним аграрним університетом (ОДАУ). Спільна робота будуватиметься в рамках проекту Generation A.

У межах освітньої програми наймотивованіші студенти агрономічних спеціальностей обох вишів отримають можливість попрактикуватися з досвідченими менторами Syngenta у справжніх польових умовах і лабораторіях, навчитися сучасних технологій, освоїти інноваційні підходи, роботу на новітньому обладнанні й водночас прокачати комунікабельність і вміння працювати в команді.

Можливості майбутньої кооперації високо оцінюють в обох університетах. Зі слів Миколи Маренича, канд. с.-г. наук, декана факультету агротехнологій та екології ПДАА, спільний проект допоможе отримати випускника, набагато більш підготовленого до потреб сучасного агробізнесу.

Ми розуміємо, що потенціал розвитку сільського господарства полягає в поєднанні людей та інноваційних технологій, і така комбінація має безмежні перспективи. Саме люди є рушієм змін, а молоді, активні, амбітні, мотивовані та навчені студенти — неоціненний внесок у майбутнє країни.

Для нас також дуже важливим є залучення колег з різних підрозділів у освітні проекти. Вони сповнені ентузіазму, їм подобається ділитися знаннями та досвідом, робити свій внесок у виховання майбутніх професіоналів і щасливе майбутнє України.

Олена Коваленко, директор по роботі з персоналом компанії Syngenta в Україні 

Themes
ICO