Навіть про воду і спорт є певні міфи.

Існує чимало поширених міфів про користь і шкоду води для людей, які займаються спортом. Одні експерти кажуть, що пити під час активних фізичних навантажень категорично заборонено — нібито наповнений водою живіт знижує ефективність тренування до нуля. Інші, навпаки, вважають, що пити потрібно якомога більше, а якщо ще й лимон додати, то метаболізм покращиться, і ви швидше схуднете. Хто ж правий? Сьогодні ми розберемося, що ж робити спортсменам — пити або терпіти спрагу?

Чим більше пити, тим краще

Норма споживання води індивідуальна і залежить від ряду факторів: індексу маси тіла, рівня фізичного навантаження, стану здоров'я, пори року. Рекомендується пити воду протягом дня невеликими порціями. Скористайтеся формулою розрахунку: 30 мл на 1 кг вашої ваги. Якщо хочете трохи більше, не страшно. Ваше завдання — не допускати зневоднення, інформує Ukr.Media.

Пити потрібно тільки холодну воду

Це абсолютно не так. В якості альтернативи ви можете вживати і чай — ефективність гарячого напою проти зневоднення організму, розпаленого інтенсивним тренуванням, анітрохи не нижче, ніж від холодної води. Недарма ж мешканці пустельних земель, де температура може "зашкалювати" за п'ятдесят градусів, п'ють виключно гарячий чай.

Пити під час тренування не можна

Кілька невеликих ковтків води в перервах між вправами тільки допоможуть вам уникнути зневоднення (особливо влітку). Але тут важлива міра — надмірний обсяг випитого обернеться тяжкістю в шлунку і зашкодить ефективності вашого тренування. Вибирайте чисту негазовану воду, оскільки вода з газом посилює спрагу. Солона та лікувальна вода в даному випадку вам теж не підійде.

Лимонна вода допомагає худнути

Склянка лимонної води за 15-20 хв до їжі тимчасово заповнить шлунок і зменшить відчуття голоду, завдяки чому насичення настане швидше. Але цим ефектом володіє і звичайна вода.

Вода з лимоном покращує метаболізм

Дослідження показали, що поліфеноли, що містяться в цедрі лимона, знижують засвоюваність жирів у лабораторних мишей. Однак у випадку з організмом людини такого зв'язку встановлено не було.

Пам'ятайте, вміння слухати свій організм — головна запорука здоров'я, краси і довголіття.