logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Треба розглянути до 800 справ, – Малюська про приховані документи Мін'юсту

5 листопада міністр юстиції Денис Малюська у своєму фейсбуці опублікував пост, в якому написав про те, що знайшов ящик із прихованою вхідною кореспонденцією міністерства.

Майже всі документи, які там знаходилися, це практика старого Мін'юсту. Однак також виявили свіжі документи, які приховали, зокрема, і від чинного міністра. Про це Денис Малюська повідомив в інтерв'ю 24 каналу.

За словами міністра, така практика була надзвичайно популярною. Оскільки приховувалося все, що якось шкодило різноманітним схемам чи шахрайствам, у яких були зацікавлені працівники департаментів Мін'юсту.

Просто для того, щоб Мін’юст зайвий раз не світив, не оформляв чи не був вимушений публічно коментувати які-небудь схеми чи негативні результати. Це стосувалося реєстраційних дій, виконавчих проваджень,
– пояснив міністр.

Малюська зазначив, що наразі працівники міністерства разом із правоохоронними органами аналізують весь масив прихованих документів. Це робиться з метою допомогти громадянам, які не отримали відповідей чи реакції на свої скарги. 

Крім того, міністр юстиції повідомив про те, що, за чутками, такі практики існували ледь не в кожному міністерстві.

Це просто випадковість, чи, навпаки, наша дотошність, що ми змогли знайти такі ящики саме в нас. Але насправді я чув, що таке траплялось багато де, і це не якась індивідуальна практика Мін’юсту. Це залишки старої бюрократії, з якими ми поки що маємо справу,
– прокоментував Малюська.

Як приховували документи

За словами міністра, вся вхідна кореспонденція проходила перегляд і у верхньому правому куті ставився мінус. Відповідно, всі заяви, скарги чи подання з мінусами в міністерство не потрапляли, а просто зникали. Саме такі документи і виявив Денис Малюська.

Зокрема, він зазначив, що на той час в міністерстві не існувало ні електронного документообігу, ні канцелярії на прийняття документів.

Тобто, якщо хтось приносив документи, він кидав їх у ящик без жодних гарантій, що з ящику воно потрапить в систему Мін’юсту, а не буде приховане. Стара історія про те, як можна гратися з документообігом,
– повідомив Малюська. 

Міністр юстиції відзначив позитивні зрушення, які відбулися в міністерстві. На сьогодні функціонує електронний документообіг, працюють канцелярії, які ставлять відмітку про отримання документів.

"Ми вже перейшли на прозорі механізми своєї роботи", – наголосив Денис Малюська.

Themes
ICO