logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

У 2019 році Україна зібрала рекордний урожай, але Полтавщина у ТОП не потрапила

У 2019 році Україна зібрала рекордний урожай, але Полтавщина у ТОП не потрапила

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов назвав області з найвищими показниками родючості зернових та зернобобових культур.

За даними Милованова, найбільшу врожайність мали сільськогосподарські угіддя на Черкащині. Там з одного гектару землі отримували в середньому 70,5 центнера (7,05 тонни) врожаю.

Близько 70 центнерів врожаю з гектара сільгоспугідь у 2019 році збирали на Вінниччині. До топ-5 найбільш родючих областей України також увійшли Хмельницька (69,2 центнера з гектара), Сумська (65,2 центнера з гектара) та Київська (63,1 центнера з гектара).

Водночас Милованов зазначив, що додана вартість, яку з одного гектару землі збирають в Україні, вдвічі менше, аніж аналогічний показник у Польщі.

Зазначимо, що за даними Мінекономіки у 2019 році українські аграрії зібрали рекордні 74,3 мільйона тонн врожаю.

Нагадаємо, що цьогорічний урожай зернових у Національному банку України оцінили на рівні 80 мільйонів тонн. Також там вважають, що високий врожай це новий фундаментальний фактор, який впливатиме на курс валют в Україні. Після запровадження ринку землі цей урожай може зростати ще більше.

Themes
ICO