Ukraine

У Білорусі хочуть провести народну інавгурацію Ціханоускай

Білорусів закликають вийти на масовий протест у неділю.

У Білорусі закликали провести народну інавгурацію Святлани Ціханоускай. Про це повідомляється в Telegram-каналі Nexta.

Білорусів закликають вийти на масовий протест у неділю.

«Весь цивілізований світ визнає Святлану і Координаційна раду єдиними легітимними представниками білорусів. Пора білорусам показати світу, що таке справжня народна інавгурація», - йдеться в повідомленні.

Сама Ціханоуска, як повідомляється в Telegram-каналі «Пул Первой», подякувала за довіру і підтримала всіх, хто вийде на протести  в неділю: «Оголосивши народну інавгурацію, ви (білоруси – Ред.) в черговий раз висловили свою волю. Але інавгурація - це свято. А свято не повинен закінчуватися арештами, розгону і насильством».

Нагадаємо, за даними білоруської ЦВК, на президентських виборах 9 серпня в Білорусі за Аляксандра Лукашенку проголосувало 80,1% виборців, за Святлану Ціханоуску - 10,1%.

У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

Як повідомлялося, щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані. Офіційно білоруська влада повідомила лише про одну смерть  - Аляксандра Тарайковского. До лікарень потрапили не менше 250 людей. 

Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. З початку протестів було затримано понад 6,7 тис. осіб. Зокрема, під час акцій затримали 9 громадян України.

Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. Однак вже 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви, яка видала Ціханоускай візу на один рік. Опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів.

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах. 

23 вересня Лукашенка провів таємну інавгурацію. Низка країн світу, зокрема і Україна, інавгурації не визнали.

Football news:

Highlight of the month: the Rangers forward scored from 50 meters (the farthest goal in the history of the Europa League). Gerrard says he's never seen anything more beautiful 😍
Mourinho on 3:0 with LASK: Difficult opponent, but Tottenham played so that the victory seemed easy
Stefano Pioli: Milan is not an ordinary team. He plays with less dedication after the Derby
Barca players - report on salary cuts: We are not going to put up with the violation of our rights by the club
Milan are 21 games unbeaten in all competitions. Next game - with Roma
A year ago, a forest was planted at the rival CSKA stadium. The author paid attention to the felling of trees
Conceisau about the refereeing of the game with Manchester City: I Apologize to the Portuguese referees after what I saw here