Ukraine

У будинку знайшли останки тварин, яких принесли в жертву 500 років тому

У будинку знайшли останки тварин, яких принесли в жертву 500 років тому
У Перу знайшли мумії принесених в жертву лам. Такі жертви, окрім задобрення богів, мали сприяти владі інків на захоплених територіях Фото: L.M. Valdez

Археологи виявили муміфіковані залишки лам і морської свинки у давньому адміністративному центрі інків Тамбо-Велья в Перу. Представники народу принесли тварин в жертву богам близько 500 років тому.

Мумії лежали під глиняною підлогою декількох тогочасних будівель. Припускають, що лам закопали заживо, так як на шиї чи діафрагмі відсутні сліди порізів, при цьому їхні ноги були зв'язані, пише Live Science.

5 зі знайдених тварин мали коричневу шерсть, 3 - білу. Перед жертвопринесенням їх прикрасили яскравими нитками, червоною, жовтою, зеленою, фіолетовою фарбами, а в жертовні ями поклали палиці з пір'ями.

"Лам ховали обличчям на схід, імовірно тому, що сонце, яке сходило, вважалося головним божеством інків", - зазначили дослідники. Додали, що в той час як білих лам приносили в жертву сонцю, коричневих - творцеві Віракочу.

За словами археологів, ці жертвоприношення не лише вшановували богів, з гарним настроєм яких інки пов'язували добрий урожай, здорові стада, військові перемоги. Вони були популярними через великі бенкети. З їх допомогою інки демонстрували багатства, переманювали на свій бік населення підкорених земель і могли довго зберігати владу.

Знахідку назвали надзвичайно рідкісною, адже жодні археологи не знаходили подібного за понад ніж століття. Хоча й неодноразово натрапляли на сліди тваринного жертвоприношення, зокрема десятків морських свинок.

На вершині гірського хребта в Перу американський дослідник Хайрем Бінгем 24 липня 1911-го знайшов "втрачене місто" інків Мачу-Пікчу.

Місто було збудоване у другій половині XV століття як гірський притулок правителів інків. Залишене інками у 1572 році через віспу, занесену в гірські райони Анд іспанськими конкістадорами. Місто знаходилось лише за 80 кілометрів від столиці інків в Куско, але іспанці не знайшли Мачу-Пікчу. Це вберегло його від грабунку.

У 1912-1915 роках Хайрам Бінгем організував у Перу нові експедиції. Вони підтвердили, що Мачу-Пікчу — одне з трьох міст-резиденцій інкських правителів. У місті проживало близько тисячі осіб.

Football news:

Khabib reacted to Maradona's death: One of the greatest. Millions love football because of it
Gasperini on 2:0 with Liverpool: This is unbelievable. Atalanta played their football
Simeone on Maradona's death: Impossible to believe. He infected us with football. This is a great loss for me
Bayern and city are already in the Champions League play-offs. Who is already with them, and who is in step?
Conte Pro 0:2 from Real Madrid: We saw the difference between them and us. Inter made too many gifts
Liverpool have never scored a goal against Atalanta in their home Champions League match
Liverpool lost at home for the first time in 2 years! Gave Atalanta a couple of goals and never hit a goal