logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

У Гришківецькій ОТГ налагоджують роботу із молоддю

У Гришківецькій ОТГ налагоджують роботу із молоддю

У Гришківецькій ОТГ налагоджують роботу із молоддю

Учні старших класів шкіл Гришковецької селищної ради спільно із місцевими студентами та молодими вчителями працюють над пошуком та розробкою проєктів розвитку молодіжного середовища громади. 15 серпня у Гришківецькій гімназії відбулось навчання для молодих людей громади «Активізація молоді» яке проводив Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою та Мінрегіоном України.

«Реформа дала нам можливості розвитку, які потрібно правильно використовувати. Такі навчання допоможуть сформувати активну молодіжну команду, яка знатиме як та для чого використовувати ці можливості», - переконана Валентина Муренко, начальник відділу освіти, культури та молоді Гришківецької селищної ради.

Навчання складалось із двох частин – теоретичної, коли молоді презентували досвід та успіхи громад регіону у сфері впровадження молодіжної політики та практичної, що передбачала пошук ідей розвитку молодіжного середовища та написання проєктів.

На початку роботи Ірена Лісова, голова Гришківецької селищної ради, відповіла на запитання та пропозиції молоді.

«Після об’єднання ми визначили низку пріоритетних напрямків роботи й серед них освіта та молодь. Саме тому нам важливо залучити до дискусій учнів, студентів та молодих працівників», - ділиться Ірена Лісова, голова Гришківецької селищної ради.

За 4 години роботи командам вдалось згенерувати понад 50 ідей із яких діти обрали 4 та описали їх у вигляді проєктів. Зокрема учні Райківської школи придумали проєкт Молодіжного центру «Антикафе» у якому буде організовано молодіжний простір для розвитку, розваг, відпочинку та комунікації.

«Такого середовища у громаді немає. Діти сьогодні зосередились на мобільних телефонах та Інстаграмі, активностей та розваг, які виховуватимуть молодь дуже мало. Тому такий молодіжний майданчик потрібен», - наголошує Анастасія, вчителька Райківської школи.

Інші команди також працювали над проєктами, які дозволяють створити нові молодіжні середовища. Молодіжні центри, туристичні гуртки та бізнес-проєкти діти спільно із дорослими визначили, як пріоритетні. Наприклад, у Никонівці молодь запропонувала створити на базі сільського будинку культури молодіжний центр зі спортивним залом.

Далі необхідно шукати гроші для реалізації цих проєктів та сприяти інституалізації молодіжного руху. Створення молодіжної ради, молодіжного центру, громадської організації та учнівського самоврядування сприятиме активізації та навчанню дітей.

«Наступний крок – створення молодіжних організацій. Молодь має відчувати не лише бажання реалізовуватись, а й відповідальність за свої дії. Тоді ми зможемо виховувати активних та прогресивних громадян», - вважає Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру.

Формування молодіжної політики у громаді, яка відповідатиме потребам молоді, запорука розвитку територій та людського потенціалу, а це у свою чергу впливатиме на рівень спроможності громад.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO