Ukraine

У Казахстані – спалах менінгіту: 12 осіб загинули

У Казахстані зафіксували спалах бактеріального менінгіту. Медикам відомо про 58 випадків захворювання від початку року, 12 із них – смертельні.

Про це на брифінгу в Алмати заявив міністр охорони здоров’я Казахстану Елжан Біртанов, передає "Громадське".

Минулого тижня відбулося засідання національного консультативного комітету з інфекцій, за участі інфекціоністів та епідеміологів. Вони прийняли рішення, що питання вакцинації наразі передчасне,
– зазначив Біртанов.

За словами міністра, поширення хвороби не досягло критичного рівня, тому загальну вакцинацію в країні поки не проводитимуть.

Зазначається, що на вулицях багато людей ходять в одноразових масках, а в аптеках країни вже навіть відчутний їх дефіцит.

Преса й телебачення закликають мешканців уникати скупчення людей, а головний імам Алмати закликав людей, які відчувають симптоми хвороби, припинити постити в Рамадан.

Як повідомляють у ЗМІ, найбільші осередки захворювання – міста Алмати та Астана.

Що таке менінгіт?Це запалення м'якої мозкової оболони, що покриває головний і спинний мозок людини. Запалення можуть спричинити віруси, бактерії або інші мікроорганізми, й, у більш рідкісних випадках, деякі лікарські препарати. Менінгіт становить небезпеку для життя людини, тому це захворювання класифікується як невідкладний стан.
Захворюваність бактеріальним менінгітом складає в середньому близько 3 випадків на 100 тисяч населення.

Football news:

Klopp wants to work for the German national team. The DFB is also Interested in it
Cadiz, who retired, will sign Negredo
Zaa from crystal Palace showed racist threats from the instagram account. The police detained a 12-year-old (!) schoolboy
Ole Gunnar Solskjaer: no One wins alone, unless you're Maradona
Ocampos on Messi: you Look at him as a God, but he is real. Leo helps the players
Solskjaer on the martial-Rashford-Greenwood trio: Nothing new for Manchester United. Remember Ronaldo, Rooney and Tevez?
Josep Bartomeu: Barcelona have won La Liga 8 times in 11 years. Historic achievement