Ukraine

У Херсоні майстриня створює унікальні ляльки·

Херсонська майстриня Анастасія Гончарова-Щетілова розробила власну техніку виготовлення текстильних ляльок.

Частину перших виробів вона роздала на київському Майдані Незалежності всім охочим. І зараз продовжує виготовляти ляльки й вчити дітей у своїй майстерні "Оберемок світла".

"Ляльки в моєму житті з дитинства. Я і думала, чому б мені не створити таку ляльку, яка буде єдиною лялькою у цьому світі. І так я почала робити ляльки. Перші мої ляльки поїхали до Києва у бутик квітів. Вони стояли там 2 місяці, частина продалась, а частину ми виставили на Майдані. І там їх розбирали люди, дійсно яким вони були потрібні. Мені так захотілось, щоб так було", – розповідає Анастасія.

Першу ляльку Анастасія виготовила 9 років тому після народження доньки. Вони (а їх вже більше тисячі) не мають імен, зате втілюють якийсь образ і несуть емоцію, яка передається у виразі обличчя, наряді, навіть – у позі.

"Я все так же думаю, що та мати, якій я передам ляльку, сама повинна дати ім'я дитині. Ось так. Вони для мене як діти, вони для мене дуже близькі. Я більш роблю образи, а в образах це емоція. Це дівчина кактусів. Ця лялька зі мною довго подорожувала, тому у неї є одяг різний, а це просто дівчина, мені дали хутро, я пробувала нові матеріали. Для волосся використовую волосся штучне, нитки для в'язання, фетр, натуральне хутро", – позує свої роботи майстриня.

Текстильна лялька повністю – розробка майстрині. Авторська техніка не запатентована, але Анастасія з цим не поспішає – в неї ще стільки ідей! "Кожна – самобутня, кожну викройку я зробила сама. Спочатку на папері, потім на тканині, немає повтору", — каже Анастасія.

Лялькарка створила власну майстерню "Оберемок світла". На майстеркласах, які проводить у вільний від роботи, пошиття ляльок і домашніх справ, час вчить дітей всім видам творчості, якими захоплюється.

"Я провожу майстер-класи для діток. Вони такі справжні, з ними так приємно працювати. Діти мене просто надихають. Це все спочатку пішло від дитини, тому діти для мене це все", – говорить майстриня.

Football news:

The Italian Football Federation will not punish Juve, Milan and Inter for participating in the Super League
Parma scored for Juventus from the penalty spot. Ronaldo stood in the wall and did not jump
The Premier League wants to remove the managers of the big six clubs from the league committees because of their participation in the Super League
PSG President Al-Khelaifi has been elected head of the Association of European Clubs. He succeeded Agnelli
One of the moments that determine the direction of humanity. Forward of the Canadian national team Ricketts on the verdict in the Floyd case
Kimmich on Alaba: Real Madrid is a good choice. Not so many options for a step forward after Bayern Munich
The money for the Super League was promised by the largest US bank - before that, it helped the Americans buy up European clubs