Ukraine

У кожній області України запустять офіс євроінтеграції – хто стане першопрохідцем

Україна Євросоюз
Україна Євросоюз radiosvoboda.org

Мета проєкту – залучення інвестицій і впровадження європейських цінностей на рівні регіонів

Офіси європейської інтеграції запрацюють в усіх областях України. Про це сказав віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба під час робочої поїздки до Харкова, повідомляє "Укрінформ".

Перший, пілотний, офіс з’явиться в Херсоні вже у травні цього року, а у 2021 – у Харкові.

"Ми в цьому році створимо один офіс і промоніторимо, як він буде працювати. Це офіс в Херсоні, там планують відкрити його вже в травні. Відповідно до кінця року будемо відшліфовувати його роботу і закладати законодавчі та фінансові зміни на наступні роки. І думаю, що в наступному році повернемося до Харкова для того, щоб відкривати разом офіс європейської інтеграції", – сказав Кулеба.

За його словами, мета проєкту – залучення інвестицій і впровадження європейських цінностей на рівні регіонів, проведення тренінгів для керівників ОТГ щодо розвитку програм із Європейським Союзом.

"Кінцевим підсумком цього є забезпечення синхронізованого курсу України на європейську інтеграцію, щоб цим займалися не тільки в столиці, а й на рівні регіонів. Щоб кожен громадянин відчував конкретні переваги і користь від європейської інтеграції, яка дозволяє підвищувати якість життя людей і створювати правильні, добрі умови для бізнесу", – зазначив Кулеба.

Харків стане другим містом, де відкриється офіс євроінтеграції. Кулеба відзначив, що регіон має позитивну динаміку з експорту до Європейського Союзу.

Як повідомляв 5.UA, Україна пропонує Євросоюзу укласти новий додаток до Угоди про асоціацію, який стосуватиметься сфери юстиції.

Україна та ЄС підписали Угоду про асоціацію у 2014 році. Політичну частину угоди було підписано 21 березня 2014 року, економічну – 27 червня 2014 року. Верховна Рада та Європарламент синхронно, у режимі телемосту, ратифікували Угоду 16 вересня 2014 року.