logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

У Мінекономіки порівняли зарплати в Україні та країнах ЄС (інфографіка)

В Україні в кілька разів менші зарплати, ніж у країнах Східної Європи, що входять в ЄС.

Про це свідчать дані в огляді ринку праці, який оприлюднило Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, передає Корреспондент.

Так, за даними доповіді, середня номінальна заробітна плата в Україні в третьому кварталі 2019 року становила 382 євро. У той же час у Латвії цей показник був на рівні 1 091 євро в місяць (у 2,9 разу більший), в Польщі середня зарплата була 1 143 євро (в 3 рази більша), в Чехії – 1 310 євро (в 3,4 разу більша).

У той же час, в Мінекономіки відзначають, що зарплата в Україні зростає високими темпами, що сприяє поступовому скороченню розриву між рівнем заробітних плат в Україні та європейських країнах.

Відзначається, що темпи зростання реальної заробітної плати продовжили істотно перевищувати темпи зростання продуктивності праці. “Відповідно, зростає частка оплати праці у вартості виробленої продукції”, – йдеться в доповіді.

При цьому найважливішими факторами, які вплинули на зростання зарплати, називаються підвищення мінімальної заробітної плати, конкуренція за кваліфіковану робочу силу із зарубіжними роботодавцями і продовження позитивної динаміки розвитку економіки.

Themes
ICO