Ukraine

У Міненерго розвіяли міфи про скорочення виробництва "дешевої" атомної електроенергії

КИЇВ. 6 серпня. УНН. Національні АЕС традиційно виробляють близько половини усієї електроенергії в країні. Тому інформація про те, що їх потужність була штучно скорочена - не відповідає дійсності. Про це заявив радник в. о. міністра енергетики Олександр Трохимець у своєму блозі, передає УНН.

Він розповів, що одразу після призначення Ольги Буславець керівником Міненерго, було оновлено енергобаланс. І причин було декілька:

- існуючий не відповідав реальному стану справ в енергетиці,

- значне падіння споживання електроенергії в країні через спад промислового виробництва,

- зміна структура споживання електроенергії через запровадження карантину,

- накопичення значної кількості вугілля на складах вуглевидобувних та збагачувальних підприємств, яке потрібно було спалювати на вітчизняних ТЕС.

Новий прогнозний енергетичний баланс було прийнято у квітні, нагадує Трохимець. І одразу ж почалися маніпулції з приводу начебто скорочення атомної генерації. Але усі вони не відповідали дійсності.

"НАЕК "Енергоатом" продовжив виробляти рівно стільки електроенергії, скільки він міг виробляти в силу свої технологічних особливостей роботи атомних енергоблоків, основним обмеженням яких є відсутність маневреності (можливості оперативної зміни потужності протягом короткого відрізку часу - декількох хвилин). Це підтверджується тим, що надалі НАЕК "Енергоатом", як і раніше, виробляв близько 50% усієї електроенергії, виробленої в країні", - додав він.

Також були закиди щодо перекосу енергетичного балансу у бік "зелених" виробників. При цьому не згадувався той факт, що скільки б українці не споживали електроенергії, від "зелених" держава би все одно мала викупати електроенергію повністю - такий закон.

Додамо, що за оновленим енергобалансом "зелені" виробляють близько 1% електроенергії від загального обсягу.

"Ще у 2010-му році були прийняті умови та тарифи, за якими купувалась електроенергія, вироблена на електростанціях, що працюють на відновлювальних джерелах енергії - ВДЕ (сонячні, вітрові, біогазові та малі і мікрогідроелектростанції). Основною умовою, закріпленою Законом України є гарантований викуп усієї виробленої електроенергії або ж оплата її в разі відключення ВДЕ електростанцій від енергосистеми.

Тобто, навіть якби всю "зелену" електроенергію виключили з енергетичного балансу - все одно довелося б сплачувати за неї", - пояснив Трохимець.

Нагадаємо, Буславець підвела підсумки своїх перших 100 днів на міністерській посаді. Серед головних досягнень, окрім повернення шахтарів до роботи: зниження "зелених" тарифів та приведення енергобалансу України у відповідність до споживання.

Football news:

Micah Richards: People write: Richards only works live because of BLM. I achieved this through hard work
The former Director of Barca: Martino said Messi: I know that if you call the President, he will throw me out
Liverpool are in contact with Mbappe's entourage and will compete for him with Real Madrid next summer
Carragher on de Bruyne: Next after Messi and Ronaldo. This is the best player in the Premier League
Morata arrived in Turin. He goes to Juve on loan
Barcelona wanted to buy Tiago before he moved to Liverpool. Catalans were ready to pay 10 million euros
Pep about 3:1 with Wolverhampton: Sometimes Manchester City enter the season quickly, sometimes they don't. We played well