Ukraine

У Міненерго спростували експорт електроенергії до РФ та Білорусі

КИЇВ. 18 червня. УНН. Інформація на сайті “Укренерго” не стосується експорту електроенергії у РФ чи Білорусь. Про це повідомив радник в.о. міністра енергетики Олександр Трохимець у Facebook, передає УНН.

“На сайті Укренерго з'явилась новина, нібито відновлюється експорт електроенергії в Росію та Білорусь (https://ua.energy/…/ukrenergo-vidnovlyuye-auktsiony-z-rozp…/). Насправді ніякий експорт не відновлюється. Бо його і не було. Натомість був імпорт”, - каже він.

За даними Трохимця:

- у 2019-му році імпорт електроенергії з РФ склав 53,399 млн кВт*год, з Білорусі - 152,308 млн кВт*год. Експорт - 0.
- у 2020-му році імпорт з РФ - 851,297 млн кВт*год, з Білорусі - 286,264 млн кВт*год. Експорт - 0.

За його словами, це достатньо серйозний обсяг імпорту електроенергії, який заміщує зокрема українську атомну енергетику.

“Для порівняння - це 2-місячний обсяг роботи усіх українських ГЕС, або 20% місячного виробітку усіх АЕС”, - зазначає радник в.о. міністра енергетики.

Водночас він каже, що доступ до спроможності, про що й повідомив “Укренерго” – не означає початок експорту.

“Маніпуляція в тому, що відновлюється не експорт чи імпорт (з правової точки зору), а доступ до пропускної спроможності за напрямками Україна-Білорусь та Україна-Росія. Це означає, що той, хто придбає цей доступ матиме можливість як експортувати в РФ та Білорусь, так і імпортувати електроенергію звідти.

Але ж ми знаємо, що ні Росія, ні Білорусь на свої ринки електроенергії українських виробників не допускають. Тому ніякого експорту не буде”, - зазначив Трохимець.

Водночас, треба непокоїтися за імпорт електроенергії в Україну з цих країн, наголошує він.

“В той час, коли команда Міністерства енергетики України на чолі з Ольгою Буславець робить все для виходу з енергетичної кризи, НКРЕКП робить все навпаки. Бо саме до повноважень Комісії належить призупинка імпорту, як вони вже це зробили у квітні.

Імпорт електроенергії з РФ та Білорусі тільки поглибить фінансовий дисбаланс на ринку електроенергії, що призведе до нестачі коштів у Енергоатомі, ПАТ "Центренерго" та вугільних шахтах.

Окремо хотів би відмітити, що відновлення аукціонів, які дозволять імпортувати електроенергію з Росії та Білорусі доволі сумнівне з правової точки зору”, - резюмував Трохимець.

Football news:

Photo of the day: Kvyat and 4 other Formula 1 drivers refused Kaepernick's gesture before the restart
Courtois played 17 dry games for real in the La Liga season. This is the best overall result in 25 years
Sergio Ramos: it's not the referees who win or lose La Liga
The banner of Labor player was struck by lightning in training. They say there were no visible signs of a thunderstorm (this happens)
Ex-referee Andujar Oliver: Marcelo stepped on his foot. It's a penalty
Ramos scored 5 goals after the resumption of the season, 3 from penalties
Jurgen Klopp: Titles don't make players better. I don't like questions about dynasty and dominance