Ukraine

У МОН підготували новий проєкт про дуальну освіту

У МОН підготували новий проєкт про дуальну освіту
Залежно від особливостей освітньої програми, навчальне навантаження студента буде розподілятися між навчанням у закладі освіти та на робочому місці. Фото: pixabay

Проєкт положення про здобуття вищої та фахової передвищої освіти за дуальною формою навчання розробили в Міністерстві освіти і науки України.

Це означає, що здобувати освіту можна буде у двох місцях – у закладі освіти та на підприємстві або установі, повідомила пресслужба Міносвіти.

Цей проєкт МОН представили для громадського обговорення, яке триватиме до 28 листопада. Якщо закон приймуть, то студенти здобуватимуть практичні знання на робочих місцях від 25% до 60% від загального обсягу матеріалів, визначеного освітньою програмою.

Залежно від особливостей освітньої програми, навчальне навантаження студента буде розподілятися між навчанням у закладі освіти та на робочому місці. Графік навчання може бути побудовано по-різному. Заклад освіти організовуватиме дуальну форму навчання для учнів та студентів, які захочуть це спробувати і пройдуть відбір у роботодавця.

Переваги для студента, який буде здобувати освіту за такою формою навчання: його професійна спрямованість; уміння працювати в команді; відповідальність; фінансова незалежність.

Для закладу освіти з'являються нові можливості для: підвищення якості освіти за рахунок оперативної корекції освітніх програм; прикладних наукових досліджень; зміцнення конкурентоспроможності на ринку надання освітніх послуг тощо.

В Україні хочуть запровадити дуальну освіту, тому що провадження такого навчання є підвищення якості підготовки студентів до професійної діяльності. Організацію дуальної форми освіти зможуть ініціювати як заклади освіти, так і роботодавці. За реалізацію освітньої програми відповідатиме заклад освіти. Натомість роботодавці-партнери відповідатимуть за реалізацію програми навчання на роботі.

Зараз ви читаєте новину «У МОН підготували новий проєкт про дуальну освіту». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Kroos on the defeat by Shakhtar: at the end, we lacked faith that we can win back
Zinedine Zidane: I Don't think about retirement
Loko lost even the third place. Salzburg crushed the squad with 5 Central defenders
Ronaldo won the Golden Foot-2020, Agnelli-Golden Foot Prestige-2020
Schurrle and Goetze will invest in a company that produces marijuana for medical purposes
Mircea Lucescu: With Ronaldo, Juventus comes alive. Cristiano has charisma, it is a defining player
Alisson will not play with Ajax due to a hip injury