Ukraine

У НАЗК повідомили, що Конституційний Суд готує скасування земельної реформи та закону про мову

Конституційний суд готує ще декілька скандальних та резонансних рішень, серед яких визнання неконституційними законів про мову, ринок землі та про створення Вищого антикорупційного суду.

Про це розповів в інтерв’ю виданню Бабель глава Національного агентства із запобігання корупції Олександр Новіков. Він вказав, що Конституційний суд необхідно терміново реформувати. «Зараз у КС в планах скасувати Вищий антикорупційний суд, закон про мову, земельну реформу, тому я не бачу іншого шляху», – сказав Новіков, пояснивши, що під реформуванням він має на увазі ухвалення Радою спеціального закону, яким змінить склад Конституційного суду. І цей новий склад КСУ міг би скасувати рішення, ухвалені до нього.

Володимир Зеленський вже запропонував терміново розробити та внести на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про відновлення довіри до конституційного судочинства.

Також Зеленський доручив правоохоронцям розслідувати дії Конституційного Суду.

Зеленський заявив, що підірвана Конституційним судом система електронного декларування буде працювати. Для цього у Раду будуть направлені відповідні законопроекти.

Раніше Конституційний суд на закритому засіданні 27 жовтня проголосував за скасування статті 366-1 Кримінального кодексу, скасувавши таким чином покарання за недостовірне декларування чиновників, і позбавивши повноважень НАЗК.

Конституційний суд України направив звернення президенту Володимиру Зеленському в зв’язку з тривалим тиском з боку антикорупційних органів. У відомстві зазначили, що вплинути на його роботу намагаються також політики.

Football news:

Jota has 8 goals in his last 8 games for Liverpool
Powerful cyber attack on Manchester United: hackers blackmail, and the state threatens a fine (up to 18 million) for leaking data about fans
We want to get to know you better - please complete this questionnaire and tell us what other sports media you read!
Pavel Zanozin: At Utkin and Maslachenko was a bit of a strained relationship. Vasya became the editor-in-chief of NTV-Plus, there was jealousy
Messi, de Jong and Busquets - in Barcelona's bid for the match against Osasuna
Klopp on Wijnaldum: I want him to stay. But nothing has been decided yet, everything is possible
I didn't see the greatness of Maradona at all. But I can't stop thinking about it