Ukraine

У посольстві спростували, що Фінляндія планує чартером забрати українців для роботи на полях

У фінських та українських ЗМІ 6 квітня з'явилася інформація, що міністерство праці Фінляндії організує чартерні рейси, аби привезти сезонних робітників до країни. Мовляв, усе через карантин та ризик відсутності робочих рук на полях. Однак у посольстві Фінляндії в Києві спростували цю інформацію.

Зранку 6 квітня у фінських та українських ЗМІ з'явилася інформація, що за робітниками з України прилетить чартер із Фінляндії. Зокрема, про це написав й Інтерфакс – Україна. Перш ніж вийти на фінські поля по врожай, робітники мали б перебути 14 днів у карантині.

Однак вже ввечері того ж дня у фейсбуці посольство Фінляндії в Києві опублікувало спростування: "Ця інформація не є підтвердженою фінськими компетентними органами".

Чому Фінляндії потрібні українські робітники

Якщо весняні польові роботи не будуть виконані в строк, може виникнути дефіцит продуктів і зростуть ціни – про це попереджають фермери. Наразі ж через карантинні обмеження фінські фермери зіткнулися з гострим дефіцитом робочої сили. 

На фінських фермах традиційно працюють сезонні працівники з України, Росії й Таїланду. Зараз міністерство праці начебто вивчає можливість організувати чартерні рейси для українських працівників.

Мова йде приблизно про 1500 працівників – вони критично важливі для фінського сільського господарства,
– розповіла старша фахівчиня мінпраці Фінляндії Лаура Перхеентупа.

Також у Фінляндії планують запустити спеціальну рекламну кампанію з тим, щоб залучити на ферми місцевих жителів – наприклад, безробітних, чи тих, кого відправили у примусову відпустку, а також студентів і школярів.

До слова, у сусідній з Фінляндією Естонії найбільші садівники й городники, які раніше залежали від української робочої сили, зараз почали активно шукати місцевих працівників. Річ у тому, що перші працівники мали приїхати на весняні роботи на початку квітня – але через коронавірус умови змінилися.

Карантин і гроші
Як вплинув карантин на гаманці українців / Інфографіка 24 каналу

powered by lun.ua

Вибір редакції

Пропозиції партнерів

Football news:

Juventus are Interested in Verona defender Kumbula
Favre about 6:1 with Paderborn: At half – time, I said one phrase: we Need to continue in the same spirit
Valencia on Gasperini's words about the coronavirus infection: these actions put many people at risk
Smertin = Smirnov, Rybus = Matteus, makmanaman = Mamanov: Yuri Semin's dictionary of names
Ex-Juve player Brady: it will be good for Italian football if someone else takes the scudetto
Valencia on the situation with Garay: the Club is surprised by his statement. The player himself rejected all offers for a new contract
Sancho broke Havertz's record by becoming the youngest player to score 30 goals in the Bundesliga