Ukraine

У пустелі знайшли інструменти, яким 100 тис. років

У пустелі знайшли інструменти, яким 100 тис. років
Знаряддя, виготовлені у техніці леваллуа знаходять в Ізраїлі вперше Фото: jpost.com

Археологи виявили давні крем'яні знаряддя неподалік міста Дімона в Ізраїлі. Знахідки розповідають про напрямок міграції первісних людей.

Усі предмети були створені в техніці нубійської леваллуа, характерної для доісторичних жителів Африки. Їх вік оцінили у 100 тис. років, а подібні в Ізраїлі зустрічають вперше. Вони засвідчують, що люди рухалися з Африки через пустелю Негев, повідомляє The Jerusalem Post.

"Ця техніка обробки ототожнюється з сучасними людьми, які жили у Східній Африці 150 - 100 тис. років тому і мігрували звідти світом. За останнє десятиріччя на Аравійському півострові виявляли багато нубійських стоянок. Цей факт змусив учених повірити в те, що рух людей з Африки проходив через цей регіон. Стоянка неподалік Дімони, імовірно, являю собою місце найпівнічнішого проникнення кам'яних знарядь леваллуа, тим самим позначаючи міграційний шлях з Африки в Саудівську Аравію і звідти, можливо, в Негев", - зазначають дослідники.

Техніка леваллуа передбачала підготовку овальної заготовки з якої відколювали одне чи декілька гострих знарядь. Зазвичай, люди використовували їх як скребки чи ножі, але могли й адаптувати під наконечники.

Зараз ви читаєте новину «У пустелі знайшли інструменти, яким 100 тис. років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Atletico are in talks with Arsenal to buy out Torreira
Kulusevski scored with the sixth touch and the first shot for Juve-this is crucial in the debut victory of coach Pirlo
Real Madrid was the first in La Liga to release 4 players born in the 2000s
Messi says goodbye to Vidal: I always thought you were a phenomenon. Our paths will cross again
Zidane about 0:0 with Sociedad: Real Madrid lost two points. Overall, we played well
Real Madrid have lost points in 1 La Liga game in 5 of the last 8 seasons as Champions
Andrea Pirlo: I don't want to just copy someone's ideas, I have my own