logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

У Росії влада офіційно підтвердила, що в лікарні заразили гепатитом 169 онкохворих дітей

Причина зараження - порушення санітарно-епідеміологічних правил.

В Амурській обласній дитячій клінічній лікарні в російському місті Благовєщенськ протягом майже 20 років заразилися гепатитом С мінімум 169 дітей.

Про це раніше писали ЗМІ, а тепер офіційно підтвердив Росспоживнагляд, передає BBC.

Майже всі заражені діти лежали в онкогематологічному відділенні, дві дитини - у хірургічному відділенні. Найбільш ймовірне джерело вірусного гепатиту С - дитина, якій поставили діагноз у жовтні 2000 року. Це перший зафіксований випадок, далі нові випадки гепатиту у відділенні додавалися щорічно.

Епідеміологічне розслідування показало, що найбільш імовірною причиною зараження стали порушення санітарних норм і повторне використання одноразових медичних інструментів.

Повідомляється, що лікарня не була забезпечена антисептиками і витратним матеріалом в достатній мірі. Так, 2018 року у відділенні онкогематології було витрачено 700 одноразових картонних лотків, але насправді їх було потрібно майже 18 тисяч. Антисептичних засобів для гігієнічної обробки рук медперсоналу було лише 40% від розрахункової потреби. Докладний перелік порушень санітарно-епідеміологічних норм і нестачі матеріалів займає в акті близько десяти сторінок.

Лікарня не повідомляла про нові випадки гепатиту С в повному обсязі і у відповідний термін. За законом, про нове захворювання лікарі мали повідомити Росспоживнагляд протягом двох годин телефоном і протягом 12 годин у письмовій формі. Насправді, про захворювання 31 дитини лікарня повідомила усно із запізненням від двох днів до року, а в письмовій формі інформацію щодо 34 дітей вдалося отримати лише 2019 року.

Влада порушила 14 адміністративних справ, в тому числі шість стосовно лікарні як юридичної особи. Кримінальну справу за порушення санітарно-епідеміологічних правил було порушено ще в листопаді 2018 року.

Батьки заражених дітей вважають, що результати епідеміологічного розслідування повинні стати ключовим доказом у кримінальній справі за фактом зараження онкохворих дітей гепатитом С.

Раніше російські ЗМІ писали, що в онкологічному відділенні Амурської обласної дитячої клінічної лікарні в Благовєщенську діти роками заражалися гепатитом С. Повідомлялося, що діти з онкологією інфікуються гепатитом в цьому медзакладі вже близько десяти років - щонайменше з 2009 року. Одна з мам, дитина якої постраждала, розповіла, що після того, як справа набула розголосу в ЗМІ, стали з'являтись ще й інші батьки дітей з гепатитом С, які лежали в цьому відділенні.

У всіх потерпілих виявили один і той же родинний тип вірусу. Це означає, що вони інфікувалися в одній установі. Причиною зараження називали "нестерильні медичні інструменти".

Відео День боротьби з гепатитом: як запобігти страшній хворобі

Завтра у всьому світі відзначатимуть день боротьби із гепатитом. У цьому році він проходитиме під гаслом "Діагностувати та лікувати". Українці знають цю хворобу не з чуток. Лише у Харкові містяни стали вдвічі більше хворіти на вірусні гепатити. Як запобігти страшній хворобі – дізнайтесь просто зараз.   

День боротьби з гепатитом: як запобігти страшній хворобі
Themes
ICO