Ukraine

У сибірському озері знайшли останки триметрового мамонта

Мамонта назвали Тадибе на честь сім'ї, яка виявила останки тварини.

Російські вчені вивчають унікально добре збережені кістки шерстистого мамонта після завершення операції з вилучення їх з дна сибірського озера на півострові Ямал.

Про це пише The Guardian.

Фахівці п'ять днів прочісували мул озера Печенелава-То на віддаленому півострові Ямал в пошуках останків, включаючи сухожилля, шкіру і навіть екскременти, після того, як їх помітили місцеві жителі. Близько 90% останків тварини було вилучено в ході двох експедицій.

Такі знахідки відбуваються все частіше у Сибіру, ​​оскільки через зміну клімату Арктика нагрівається швидшими темпами, ніж решта світу. Це призводить до того, що деякі ділянки землі тануть, які до цього впродовж тривалого часу перебували у замкненими у вічній мерзлоті.

Шерстистого мамонта назвали Тадибе на честь сім'ї, яка виявила дорослу тварину, яким, як вважається, була самуем у віці від 15 до 20 років і зростом близько трьох метрів.

Андрій Гусєв з Центру арктичних досліджень сказав, що збереження решток тварини унікальне. Операція з вилучення була кропіткою, тому що кістки, що залишилися, були перемішані.

"Ми припустили, що кістки збереглися в анатомічному порядку. Але перший і другий дні нашої експедиції показали, що це вірно тільки відносно задньої частини скелета Решта кістки були в такому хаотичному порядку, що неможливо було вгадати, де вони перебувають", - сказав фахівець.

У нас є одна передня і одна задня ступні в доброму стані, з сухожиллями, м'якими тканинами і частинами шкіри. Також у нас є крижі з сусідніми хребцями, включаючи хвіст з сухожиллями і великим шматком шкіри.

Євгенія Хозяїнова з Салехардського музею Шемановського

Особливий інтерес представляють екскременти або копроліт, тому що вони будуть містити детальну інформацію про дієту тварини, а також пилок та інші фактори навколишнього середовища.

Причина смерті мамонта поки не з'ясована, на кістках не виявлено жодних слідів пошкоджень.

Нагадаємо, вчені з Королівського музею Онтаріо і Університету Мак-Мастера вперше виявили сліди раку в рештках динозавра.

Football news:

Barcelona announced Suarez's move to Atletico
Barcelona will receive 2 million euros for the transfer of Suarez in the seasons when Atletico reaches the 1/4 finals of the Champions League
Chelsea's newcomers came off in the League Cup: Havertz scored a hat-trick (the first of his career), Chilwell an assist, Silva played an hour
Manchester United will lose 139.39 million pounds if the Premier League season is held without spectators - the most in the League
Ruediger - Barcelona's priority transfer target
Arsenal have won 6 matches in a row
Inter midfielder vesino is In talks with Napoli. He was offered to Zenit