Ukraine

У сотні важкохворих дітей Львівщини немає спеціального харчування на наступний місяць – необхідна допомога (Відео)

Спецхарчування для дітей
Спецхарчування для дітей 5 канал

Зазвичай, харчуванням допомагали і українські діаспори, однак через закриті кордони це стало неможливим

Спеціальне дитяче харчування для дітей з тяжкими вродженими патологіями закінчується у львівських благодійників. Дороговартісні їжу та напої волонтери передають для хворих. Зазвичай, харчуванням допомагали і українські діаспори, які мешкають в інших країнах. Проте через поширення коронавірусу кордони закриті, а волонтери змушені звертатися по допомогу, щоб допомогти придбати харчування.

10-річний Юра страждає на тяжку генетичну хворобу – спінальний атрофію м’язів. Життєдіяльність хлопчика цілодобово забезпечують чотири апарати.

Щомісяця родина витрачає 15 тисяч гривень на дорогі матеріали для підтримки апаратів. Ще сім - на спеціальне харчування сина.

"У нього стоїть спеціальна така трубочка в животику, яка називається гастростома, через яку ми даємо харчування Юрі. Його харчування кардинально відрізняється від звичайного дитячого. У нього має бути збалансоване, спеціальне, медичне харчування", = пояснює мати Ірина Клюс.

Спеціального харчування потребує у дворічна Аня Какула. Дівчинка народилася з хромосомною патологією. Через це відстає від однолітків у фізичному та психічному розвитку.

На Львівщині проживає понад 100 дітей із тяжкими патологіями. Проте не всі родини можуть забезпечити своїх дітлахів медичним харчуванням. Таким сім’ям уже понад три роки допомагають благодійники.

"Є діти, які на апаратах ШВЛ, є діти з муковісцидозом, яким треба спеціальне калорійне харчування, звичайної їжа їм не засвоюється ", - зауважує керівниця благодійного фонду Наталя Ліпська.

Щомісяця благодійники закуповують таких баночок із медичною їжею на 300 тисяч гривень. До карантину чимало їх передавали громадяни з Франції, Німеччини та Італії. Проте через закриття кордонів тепер від них допомоги немає. Волонтери пакують останні запаси, для 40-ка найбільш нужденних сімей.

"Є мами одиначки і в нас катастрофа. Чим підсилюється наша катастрофа, нам достатньо багато харчування передавала діаспора. Відповідно мама не може купити, діаспора передати, у нас брак коштів". - каже керівниця благодійного фонду.

Грошей на придбання харчування на травень у волонтерів немає. Благодійники просять допомогти батькам із хворими дітьми і зібрати гроші на спеціальні суміші.

Якщо ви маєте можливість допомогти, гроші на харчування дітей можна перерахувати на картку "ПриватБанку": 5169 3305 2055 5712 - отримувач Ліпська Наталя, керівниця благодійного фонду.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал".

Football news:

Atalanta bought Pashalic from Chelsea for 15 million euros (Nikolo Skira)
Russia, Germany and Portugal qualify for the Champions League (Bild)
Barcelona will not buy Neymar for 175 million euros and will focus on the transfer of Lautaro
🔙 Spanish football will return for the second half of Rayo Albacete. The first one was played six months ago, when the match was stopped because of zozuli's insults
Ulreich doesn't want to be Bayern's third goalie. He can move to Schalke
Lionel Scaloni: Lautaro will get better playing with Messi. He has a great future, but we need to give everything we can
The reading player criticized Phil Neville: I was hurt by the words that the England team was used as a springboard