Ukraine

У США кількість померлих від коронавірусу перевищила позначку в 10 тисяч

В останні кілька днів у США щодоби фіксували понад тисячу летальних випадків.

У США станом на понеділок, 6 квітня, померли вже понад 10 тисяч осіб, у яких виявили зараження новим коронавірусом COVID-19.

Такі дані наводить Університет Джонса Гопкінса.

З показником у 10792 смерті Сполучені Штати посідають сумне третє місце у світі і поступаються лише Італії, де зафіксовано 16523 летальні випадки, та Іспанії з 13341 випадком.

За даними університету, на сьогодні в США зафіксовано щонайменше 364 тисячі підтверджених випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. В останні кілька днів в США щодоби фіксували понад тисячу смертей, спричинених ускладненнями від коронавірусу.

Епіцентром спалаху є штат Нью-Йорк, на який припадає майже половина всіх смертей і третина інфікованих у країні.

Минулого тижня медичні експерти Білого дому прогнозували, що в результаті спалаху коронавірусної інфекції можуть померти від 100 до 200 тисяч американців. Американська влада попереджала, що найскладніший період боротьби країни з пандемією коронавірусу ще попереду.

"Ми наближаємось до того періоду, який буде дуже жахливим, - заявив президент США Дональд Трамп. - Буде багато жертв. Таких цифр ми ще ніколи не бачили. Може, під час Першої і Другої світових воєн".

За його словами, найбільш жахливими будуть наступні два тижні.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Football news:

Lewandowski scored his 28th Bundesliga goal. He has 42 goals in 37 games of the season
Manchester United, PSG, Juventus and Inter Milan Interested in the defender of the national team of Italy U19 Calafiore
Bayern's opponents scored 69 goals. This is a Bundesliga record
Mbappe on the murder of George Floyd by a police officer: Justice for George🗣 ️ ✊ 🏽
Lev about the Bundesliga: the Players perform with such enthusiasm, as if there are 80,000 spectators in the stadium
Milan is Interested in Edegor (Sport Mediaset)
Fiorentina is Interested in Napoli defender Gulyam