Ukraine

У США відреагували на загострення конфлікту в Нагірному Карабасі

Сполучені Штати закликають сторони працювати зі співголовами Мінської групи ОБСЄ.

США занепокоєні повідомленнями про широкомасштабні військові зіткнення вздовж контактної лінії у зоні конфлікту в Нагірному Карабаху, що призвели до жертв, зокрема, серед цивільного населення.

Про це повідомили на сайті американського Держдепу.

"Сполучені Штати рішуче засуджують ескалацію насильства, - йдеться у заяві. - Ми висловлюємо свої співчуття родинам загиблих та поранених".

Тим часом заступник держсекретаря США Стівен Біґан звернувся до міністрів іноземних справ Азербайджану та Вірменії із закликом негайно припинити бойові дії. Водночас у Штатах заявили, що участь зовнішніх сторін у конфлікті "була б вкрай марною та лише посилила б регіональну напруженість".

"Ми закликаємо сторони працювати зі співголовами Мінської групи ОБСЄ, щоби якомога швидше повернутися до предметних переговорів", - додається у зверненні.

Відео Конфлікт за Нагірний Карабах: чому знову поновилася війна між Вірменією та Азербайджаном

Повідомлення про ракетні удари, контрнаступ по всьому фронту, збиті вертольоти і підбиті танки. Нова-стара війна на пост-радянському просторі, до якої знову прямо причетна Росія, спалахнула сьогодні вранці. Законсервований конфлікт між Вірменією та Азербайджаном перейшов у активну фазу. Про те, що відомо на цю хвилину - у сюжеті.

Конфлікт за Нагірний Карабах: чому знову поновилася війна між Вірменією та Азербайджаном

Нагадаємо, що 27 вересня конфлікт за Нагірний Карабах, який спалахнув ще за радянської епохи у 1988 році та довгий час був "замороженим", знову став "гарячим". До нової-старої війни знову прямо причетна Росія. Законсервований конфлікт між Вірменією та Азербайджаном перейшов у активну фазу.

За останніми даними, внаслідок бойових дій у Нагірному Карабасі загинули щонайменше 23 людини, серед яких і мирні жителі. 

Сторони вже три десятиліття воюють за Нагірний Карабах: спірну територію, яка юридично належить Баку, але фактично перебуває під контролем вірменів. "Нагірно-Карабаську республіку" хоч і не визнає, але підтримує офіційний Єреван, який дуже симпатизує Москві.

Football news:

Real Madrid beat Barcelona by wins in full-time official matches-97 vs 96
Lampard on the episode with Maguire and Aspilicueta: a Clean penalty in favor of Chelsea
Solskjaer on the draw with Chelsea: Equal game. But I felt that if there is a winner, then Manchester United
Hans-Dieter flick: Bayern played great defense and didn't let Eintracht do much
Ajax with the score 13:0 beat Venlo. This is the biggest win in Eredivisie history
Messi doesn't score for Real Madrid after Ronaldo left for Juve. In the last Clasico before the transfer, they both scored
Sergio Ramos: Clean penalty, I was grabbed. It is unfair to judge the referee