Ukraine

У трьох містах проходять вибори мерів, поліція каже про порушення

Фото: Сергій Огородник, Рух ЧЕСНО

У неділю, 17 січня, повторні вибори міських голів проходять у Броварах, Борисполі та Новгороді-Сіверському.

Джерело: Центральна виборча комісія, ЧЕСНО

Деталі: У Борисполі повторні вибори були призначену у зв’язку зі смертю кандидата, який отримав найбільшу підтримку на виборах 25 жовтня 2020 року. Бориспільська міська ТВК призначила повторні вибори міського голови ще 24 листопада. У Борисполі переможець виборів Анатолій Федорчук помер від COVID-19 у кінці жовтня до оголошення офіційних результатів виборів. Федорчук був главою міста з 2006 року.

У Новгород-Сіверському (Чернігівщина) повторні вибори також обумовлені смертю переможця виборчих перегонів. На виборах мера Новгород-Сіверського переміг чинний глава міста Олег Бондаренко. Однак у кінці жовтня він помер від коронавірусу.

Вибори ж міського голови Броварів відбуваються згідно судових рішень. Так, 9 листопада 2020 Київський окружний адміністративний суд визнав такими, що не відбулися, вибори мера і депутатів міської ради Броварської територіальної громади і зобов'язав територіальну виборчу комісію (ТВК) провести повторні вибори.

Згідно з даними ЦВК, чинний мер Броварів Ігор Сапожко (партія "Команда Ігоря Сапожка - Єдність") отримав підтримку 13798 виборців (44,07%). На другому місці - висуванець від партії "Слуга народу" Дмитро Ратніков (4186 голосів, або 13,37%).

У Броварах, де в неділю виборці голосують за депутатів міськради й мера міста, поліція вже зафіксувала ознаки сітки. Журналіст Руху ЧЕСНО Сергій Огородник розповів деталі про ймовірне правопорушення.

Пряма мова: "За словами одного із спостерігачів, жінка залишалася тривалий час на дільниці, віталася і відмічала прізвища виборців на аркуші паперу, який мала з собою. Офіцер поліції зі слідчо-оперативної групи підтвердив нам цю інформацію. Список з відмітками вилучений і подію зареєстрували як правопорушення".

Football news:

Liverpool have not won at Anfield in 8 consecutive league games for the first time since 1952
Pioli about Milan: We are proud that we have a young team, but we need stability
Laporta became president of Barcelona again. Under him, the club took 6 trophies in 2009
Mourinho on 4-1 with Palace: Good week. At half-time, he said he was happy to concede a goal, the players thought I was crazy
Liverpool dropped to 8th place in the Premier League, on lost points - 9th
Xavi won the 6th trophy in his coaching career. His Al-Sadd became the champion of Qatar
Laporta is ahead of Font and Freixa according to the results of the poll of those who voted in the election of the president of Barca