Ukraine

У Зеленського заявили, що він покладе край домінуванню олігархів

Президент Володимир Зеленський впродовж останніх тижнів почав втілювати свої передвиборчі обіцянки із протидії олігархам.

Про це у статті для Atlantic Council пише прессекретар глави держави Юлія Мендель. «Менш ніж два роки тому Володимир Зеленський був із великою перевагою обраний шостим Президентом України, аби трансформувати країну. Передусім це означало припинення майже тридцяти років домінування олігархів, що занурило Україну у бідність та корупцію. Президент Зеленський тепер виконує свої обіцянки та бореться із впливом олігархів способами, яких уникали його попередники», – пише Мендель.

Вона пояснила, що регулюванням цін на газ взимку Зеленський зміг нівелювати негативний вплив олігарха Дмитра Фірташа. Наступним кроком стало запровадження Радою нацбезпеки і оборони персональних санкцій проти Віктора Медведчука та його дружини, а також пов’язаних із ним телеканалів. «Президент розуміє, що для виконання ролі трансформаційної постаті в українській історії має продемонструвати політичну волю провести справжні реформи, які зруйнують домінування олігархів», – говорить прессекретар. «Як показали події останніх тижнів, президент Зеленський готовий кинути виклик впливу українських олігархів усюди: від енергетичного та банківського секторів до політики та медіа. Попередні українські лідери багато говорили про деолігархізацію, але мало робили. Зеленський прагне, аби дії говорили за нього», – підсумовує Мендель.

Нагадаємо, загалом в Україні в останні тижні відбулося три засідання РНБО, які закінчилися запровадженням санкцій.

2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО, яким на 5 років запроваджуються санкції щодо народного депутата фракції «Опозиційна платформа – За Життя» Тараса Козака, а також 8 юридичних компаній, яким належать телеканали 112, ZIK та NewsOne.

А 19 лютого РНБО запровадила санкції проти 19 юридичних і восьми фізичних осіб за статтею 258, частини 5 Кримінального кодексу «фінансування тероризму». Серед них Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко, а також Наталя Лавренюк – цивільна дружина Тараса Козака. Також до санкційного списку потрапили громадяни Росії Костянтин Вацковський, Віталій Томченко, Сергій Лісогор, Олександр Маслюк і Михайло Попов.

26 лютого Рада національної безпеки й оборони ухвалила санкції щодо вищих посадових осіб у силових структурах, які зрадили Україну.

Football news:

Ancelotti's 2-2 win over Tottenham: One of Everton's best home games. The fate of entering the European Cup will be decided in the last game
Mourinho on Pogba's words about him: I don't care what he says. Not Interesting
Mourinho on Everton penalty: No comment. Having experience, I just laugh at such moments
Kane came out on the 7th place in the list of the best scorers of the Premier League. He has 164 goals
Yaya Toure sent Guardiola a letter of apology: I am waiting for a very long time for a response
Marcelino on the Spanish Cup: You can't win against Barca without suffering. They are used to winning finals
Koeman on the future: It's strange to have to answer such questions. We had a 19-match unbeaten streak