Ukraine

Учені створили вакцину проти COVID-19 на основі "забутого вірусу"

Коронавірус VS грип
Коронавірус VS грип Depositphotos

На сьогоднішній день вже близько 20 вакцин проходять клінічні дослідження на людях

Бельгійські учені створили нову вакцину від COVID-19 на основі ослабленого і генетично модифікованого вірусу жовтої лихоманки. Про успішні випробування препарату, який отримав назву YF-S0, на мишах і хом'яках вони повідомили в препринті на сервері bioRxiv, повідомляє "ЛІГА.Новости".

Новий препарат був створений на основі вакцини YF17D проти жовтої лихоманки, яку зараз відносять до "забутих хвороб". Дослідники зазначають, що у хом’яків одна доза YF-S0 призводить до появи високих рівнів нейтралізуючих (nAb) і зв'язуючих (bAb) антитіл.

За словами учених, захисний імунітет у тварин з'явився дуже швидко. Вже через 10 днів після щеплення препаратом з дозою 10 000 БУО (бляшкоутворюючих одиниць; найменша кількість вірусу, здатна викликати утворення колонії патогена) у п’яти із восьми піддослідних тварин виявили сильну реакцію в інфекційному тесті.

Крім того, YF-S0 показав на двох моделях мишей більш сприятливий профіль безпеки в порівнянні з YF17D, що дуже важливо, тому що вакцина проти жовтої лихоманки протипоказана людям похилого віку і людям з ускладнюючими захворюваннями. Учені також додали, що YF-S0 сприяє і появі Т-клітинної імунної відповіді проти коронавірусу.

На сьогоднішній день вже близько 20 вакцин проходять клінічні дослідження на людях. Ще 179 вакцин перебувають на стадії розроблення.

У ВООЗ розраховують, що до кінця 2020 року будуть готові кілька сотень мільйонів доз вакцини від коронавірусу, а вже за рік – 2 мільярди доз. Раніше у Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили, хто першим має отримати готові вакцини від COVID-19.

Football news:

Gazizov about 2.5 million rubles a month for Ignatov: Crazy money, no one will give them. But I don't see any problems
Chelsea will release Bakayoko for 20 million euros. Milan is ready to pay 15 million or rent a midfielder
Pirlo took charge of Juventus
Toni Kroos: No criticisms from the Board. He had an outstanding season
Director of Bayer Feller: there is no discount On Havertz because of the coronavirus. Buy on our terms
Cristiano Ronaldo: for Juve, the season ended earlier than we expected. The fans are demanding more
Juventus will appoint Pirlo as head coach (Fabrizio Romano)