Ukraine

Українка створює незвичні ляльки з соломи

Тернополянка Людмила Павлова близько десяти років створює унікальні українські ляльки. В колекції є ляльки з глини, ляльки мотанки, а остання тенденція- природні ляльки зі стебел кукурудзи, льону.

"Спершу захоплювалась ляльками з глини, які потрібно було запікати. Робила їх за пропорціями тіла людини. Пошила для них колекцію одягу з усіх куточків України. Але пізніше почала створювати нові ляльки, з природних матеріалів. Вони слугують як оберіг у будинку і мають неймовірний аромат літа та свіжескошених трав", - каже майстриня.

Виготовляти такі ляльки досить складно. Робота кропітка, скурпульозна і до того ж потребує хорошого матеріалу, які знайти складно.

"Я довго придивлялася до соломоплетіння. Якоїсь зими вирішила розпочати цю справу, а немає з чого. У крамницях повно ниток, мережива, стрічок, а соломки немає. Тому тепер на своїй дачній ділянці самотужки вирощую злакові. Нині на зиму посіяні озимі культури: жито, пшениця, ячмінь. Сама вирощую й кукурудзу, льон і сухоцвіти", – розповідає майстриня.

Каже, що ті рослини, що ростуть на полях не підходять для творчості.

" Фермери сіють низькорослі рослини, заради колосу. Мені ж потрібні високорослі рослини. Знайти таке насіння виявилося досить непросто, бо серед людей воно не популярне. Привезла жменьку жита із Вільнюса, де була на фестивалі соломоплетіння".

Ескізів на ляльки майстриня не робить, а майбутній виріб завжди уявляє.

"Для мене соломоплетіння – це ексклюзивна праця, яка не може відбуватися автоматично", – додає майстриня.

Вона не женеться за кількістю, за два роки змайструвала лише десять солом'яних ляльок. Однак усі вони вже оселилися в різних містах світу. Наприклад, одна з них стала окрасою українського кафе в Атенах, одну купили на подарунок для мера турецького міста, а ще одна потрапила до музею в США.

Майстриня розповіла, що при виготовленні солом'яних ляльок вона використовує не лише солому, а й додаткові натуральні матеріали.

"Голівку роблю з тоненького конопляного джгута, а рукава – з кукурудзяного листя. Тобто, у мене виходять не класичні солом'яні ляльки, статичні та тверді, а м'які, тендітні, повітряні" - пояснює.

Кожна лялька коштує по- різному. В залежності від затраченого часу. Але в середньому вироби ручної роботи від $100.

Football news:

Suarez passed a negative test for coronavirus and will return to the General group of Atletico tomorrow
Chelsea are ready to sell Ruediger and Tomori in the winter. The German was Interested in Barcelona
Çalhanoğlu for 7 years has scored 18 goals from free-kicks. Only Messi (36) has more players in the top 5 European leagues
Adrien Rabiot: we Didn't celebrate Ronaldo's 750th goal. Now is not the time for parties
Mourinho on Arteta: you have to be a good coach to work at Arsenal. If you're not good , you're not in the club
Ramos is unlikely to play against Sevilla. He can return to the game with Borussia
Neymar urged Messi to move to PSG last summer. He wants Leo to join the club in 2021