Ukraine

Український препарат зменшує смертність від коронавірусу

Автор: Влада Москвітіс
  Забір крові проводять у донорському центрі Biopharma Plasma, Київ, 24 листопада. З біоматеріалу виділять імуноглобуліни, необхідні для виробництва "Біовену"
Забір крові проводять у донорському центрі Biopharma Plasma, Київ, 24 листопада. З біоматеріалу виділять імуноглобуліни, необхідні для виробництва "Біовену"

Міністерство охорони здоров'я внесло у протоколи лікування коронавірусу український препарат "Біовен". Його планують додати в програму державних закупівель. Клінічні випробування показали, що він вчетверо зменшує смертність у важких пацієнтів. Раніше засіб застосовували при інфекційних захворюваннях.

— Завдяки "Біовену" пацієнт звільняє апарат штучної вентиляції легень на п'ять-сім днів раніше. А одужання настає на сім-дев'ять днів швидше, — говорить Костянтин Єфименко, 45 років, президент фармацевтичної компанії "Біофарма", що розробила препарат.

"Біовен" виготовляють з імуноглобулінів — класу антитіл із плазми крові здорових людей. Вводили внутрішньовенно 66 пацієнтам, які отримували кисень через маску або апарат штучної вентиляції легень. Випробування тривали з травня по жовтень.

— На вірус засіб не впливає. Ми насичуємо імуноглобуліном організм, й імунна система перестає викидати прозапальні цитокіни надмірно. Завдяки цьому знімаються набряки, запалення, людина отримує можливість дихати, — говорить Андрій Рибаков, 35 років, керівник управління клінічних досліджень.

Препарат застосовуватимуть при важких випадках Covid-19. Призначатимуть пацієнтам, у яких частота дихання — 30 і більше за хвилину, рівень насичення киснем крові нижче 90%, є запалення у легенях, потребують штучної вентиляції легенів.

Компанія також створює гіперімунний імуноглобулін. Його виготовляють із плазми людей, які перехворіли на Covid-19 і мають антитіла до вірусу. Зараз препарат випробовують на 500 пацієнтах. Перші результати очікують до кінця грудня.

— Гіперімунний імуноглобулін матиме велику перевагу. Його потрібно буде не більше трьох-чотирьох флаконів. А "Біовену" — 10–15. Коштуватиме так само — майже 10 тисяч гривень за штуку, — додав Костянтин Єфименко.

— Ефективність внутрішньовенного імуноглобуліну доведена при певних захворюваннях. Але є багато станів, за яких доцільність його використання поки що не підтверджена або взагалі спростована, — говорить Федір Лапій, 47 років, столичний інфекціоніст.

— Двоє людей із коронавірусом, які отримували імуноглобулін, померли. У групі, яка не отримувала його — восьмеро. Одного дослідження недостатньо для впевненості, що препарат працює і щоб вносити саме його в протоколи. Мають бути незалежні експертизи.

У Черкасах зібрали 200 літрів "ковідної" плазми

На початку травня у Черкасах відбулася перша в Україні донація плазми крові з антитілами до коронавірусу. Забір було здійснено в Черкаському обласному центрі служби крові "Черкаси-Плазма". Першою "ковідною" доноркою стала Юлія Кикоть — відома черкаська волонтерка. Відтоді у Черкасах було зібрано близько 200 літрів ковідної плазми. Вся вона буде використана для виготовлення гіперімунного імуноглобуліну. Дослідження щодо цього специфічного препарату наразі проходять у Європі, але сподівання на нього дуже високі.

Наші донори започаткували цілий флешмоб у соцмережах #одужав_сам_допоможи_іншому. Громадські діячі, активісти, лідери громадської думки, які донедавна не були донорами, але перехворіли на коронавірус, приходять, здають ковідну плазму та закликають це робити інших, аби швидше подолати епідемію Ковід-19 у світі, — розповідає керівник Черкаського обласного центру служби крові "Черкаси-Плазма" Ярослав Березань.

Донорів у Черкасах чекають за адресою: вул. Гоголя, 242. Компенсація за плазму, у якій виявлено антитіла до коронавірусу, становить 1000 грн. Дізнатися, чи є в крові антитіла, може кожен донор Черкаського обласного центру служби крові. Подібні ініціативи проводять також у плазмацентрах у Сумах, Дніпрі, Харкові, Києві, Конотопі та Шостці.

Football news:

Ex-Juve and Bayern Munich defender Benatia moves to Parma
Hodgson on 0:4 with City: At half-time I did not think that Palace would lose big
Athletic forward Inaki Williams scored the most goals for Barcelona - 5 goals
Milan will give defender Conti Parma on loan with a mandatory buyout for 7 million euros
Koeman on the removal of Messi: I don't know how many times he was fouled. He tried to circle, but it didn't work
Marseille is close to renting Milik for 8+3.5 million euros for 1.5 years with the right to buy out
Koeman on 2:3 with Athletic: It's not a step back. Barcelona will still show that they are on the right track