Ukraine

Узбекистан, Киргизстан та Казахстан повертаються до жорсткого карантину

Узбекистан, Киргизстан та Казахстан повертаються до жорсткого карантину

З понеділка, 13 липня 2020 року, в Узбекистані припиняється авіа- та залізничне сполучення. Про це на повідомив керівник пресслужби міністерства транспорту країни Навруз Аширматов, передає Fergana.

За його словами, в період посилення карантинних умов, який триватиме з 10 липня по 1 серпня, авіаперельоти здійснюватимуться тільки для вивозу співвітчизників з-за кордону відповідно до графіка, затвердженого спеціальною комісією по боротьбі з розповсюдженням коронавірусу. Потяги й автобуси використовуватимуть тільки для доставки узбекистанців з прикордонних районів у карантинні зони, а також для переправлення громадян, що підлягають карантинуванню, й громадян до лікарень і житлових будинків для реабілітації.

Ашірматов повідомив, що на потяги, які мали вирушати в період з 10 липня по 1 серпня, було продано 5900 квитків. Через посилення карантинних обмежень та припинення руху вартість квитків буде повністю повернуто пасажирам.

«З 10 липня фактично уся республіка являє собою червону зону епідеміологічної безпеки – тобто територію, на якій встановлено найжорсткіші обмеження, – зазначається у матеріалі. – По всій країні припинено рух громадського транспорту. Їздити на особистому авто можна з 07:00 до 10:00 і з 17:00 до 20:00. При цьому виїжджати дозволено тільки з метою купівлі харчів, ліків, предметів першої необхідності або для відвідування лікаря. Точно таких обмежень повинні дотримуватися мотоциклісти і велосипедисти, їм наказано носити захисні маски. На таксі дозволено перевозити пасажирів за умови, що пасажирське сидіння буде покрито прозорою пластиковою або спеціальною плівкою. Водій і пасажир повинні бути в медичних масках, на задньому сидінні таксі дозволено провозити лише двох пасажирів».

В Узбекистані також заборонено проведення весіль і масових заходів, зачинено ринки, великі крамниці, кафе і ресторани, парки, дитячі сади і санаторії. Підприємства громадського харчування будуть надавати послуги виключно на винос. Людям старше 65 років заборонено з’являтися в громадських місцях, іншим не можна збиратися на вулиці в групи більше трьох осіб. Для інформування хворих на коронавірус та стеження за їх станом запущений call-центр 1105.

Наразі в Узбекистані кількість хворих на Covid-19 перевищує 11 тис. Померло 45 осіб. При цьому понад половину випадків виявили за останні два тижні.

У Киргизстані виявили понад 8800 випадків коронавірусу. Померло близько 115 осіб. Там теж повертаються до карантину.

У сусідньому Казахстані карантин повторно ввели 5 липня. У червні кількість захворювань на коронавірус в цій країні зросла відразу втричі.

Хворих зараз понад 53 тис. Померлих – понад 260. Влада каже, що у великих містах лікарні вже переповнені.

В усій Середній Азії спортивні стадіони, готелі та інші місця знову переобладнують під тимчасові лікарні. Для роботи в них мобілізують студентів медичних вузів і навіть лікарів, яких було позбавлено волі.

Football news:

Manchester City conceded a goal from outside the box in the Champions League for the first time since 2018
A unique special for city scored for Lyon: Cornet puts only them in the Champions League. And the French don't lose with his goals
Pep didn't need the lion captain. All his childhood, he played barefoot, and added next to his friend van Dijk
Golovin scored and provided an assist in Monaco's friendly with AZ
Mueller Pro 8:2 with Barca: We did not control the game so much even in the match with Brazil in 2014
Ander Herrera: if PSG don't win the Champions League, it won't be a failure
Arsenal are investigating the transfer of Pepe for 72 million pounds. The club wants to find out if he overpaid