logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

В’ятрович розповів, як до нього зверталися з Офісу президента

Джерело: інтерв’ю глави Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича УП

Керівник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович розповів, що з Офісу президента Володимира Зеленського до нього один раз зверталися за консультацією.

Дослівно В’ятрович: "Так, є один прецедент. Йдеться про підготовку візиту президента до Польщі на початку вересня. Ми отримали від Офісу президента запит про стан польсько-українських стосунків в питанні історичної політики".

Деталі: Він розповів, що Інститут нацпам’яті підготував аналітичну довідку з цього питання і висловив сподівання, що вона буде корисною для нового керівництва держави.

В’ятрович не зміг спрогнозувати, що буде з українсько-польськими відносинами зі зміною влади.

Він додав, що попередня влада "достатньо чітко" відстоювали проукраїнську позицію в цьому діалозі. Але чи буде так само працювати нова влада, йому сказати важко.

Дослівно В’ятрович: "Так, був конфлікт між українцями і поляками, але не можна ділити людей, як це роблять польські політики, на жертв та катів у цьому конфлікті за національною ознакою".

"Українці вбивали і українців вбивали, поляки вбивали і поляків вбивали. І я переконаний, що саме ця позиція дозволить врешті решт встановити нормальні стосунки між Україною і Польщею, і жодна з країн не буде нав’язувати свого бачення".

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO