logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

В ООН повідомили про рекордне зростання цін на м'ясо

КИЇВ. 9 грудня. УНН. У листопаді поточного року ціни на продовольство в світі істотно зросли, досягнувши найвищого рівня за останні два роки. Про це йдеться в звіті Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), передає УНН.

Рекордне зростання цін на продовольство було обумовлене підвищенням міжнародних цін на м'ясну продукцію і рослинні олії, кажуть в ООН.

Індекс цін ФАО на рослинні олії піднявся в листопаді на 10,4%, індекс цін на м'ясо - піднявся на 4,6%, що стало найзначнішим місячним приростом за останні десять років.

Найбільше зросли ціни на яловичину і баранину, інформують в ООН. "Під впливом стабільного попиту на імпорт, особливо з боку Китаю, з огляду на наближення в кінці року свят", - йдеться в звіті.

Зросли також ціни на свинину і м'ясо птиці, поінформували в ООН.

Нагадаємо, що в Україні ціни на курятину впали. Зокрема, йдеться про вартість курячого філе, яке за місяць подешевшало на 1,1%.

Також нагадаємо, в Україні курятина дешевше, ніж у Польщі, Угорщині та Іспанії.

За останні роки Україна стала одним з найбільших постачальників курятини до ЄС. Фахівці пояснюють успіх вітчизняного продукту в Європі конкурентною перевагою - доступною ціною. Зокрема, українське м'ясо птиці увійшло у великі споживчі сегменти ресторанів, їдалень, промислових кухонь, на які припадає 65% продажів на німецькому ринку.

26 листопада Європарламент ратифікував зміни в угоду між ЄС і Україною про збільшення квоти для безмитного експорту м'яса птиці з України. Резолюцію підтримали 444 євродепутати. Домовленості передбачають поступове збільшення до 2021 року в 2,5 рази - до 70 тис. тонн в рік - безмитних квот експорту української курятини і переробленого м'яса курки. Збільшення квот ініціював ЄС, але міжнародне видання Politico називає це перемогою України, зокрема найбільшого виробника і експортера української курятини, компанії "Миронівський хлібопродукт" (ТМ Наша Ряба) Юрія Косюка, частка якого в загальному експорті країни (по курятині) становить 90%.

Themes
ICO