logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

В Україні понад 370 тисяч ветеранів АТО, яким потрібна реабілітація. Куди звертатися

Від 2020 року реабілітація буде обов'язковою.

У стані війни Україна через російську агресію на сході живе майже шість років. Але останнім часом, ті хто на передовій боровся за українську свободу, усе частіше вже на мирній території, стають учасниками конфліктів, які не рідко забирають життя інших. У якому стані перебуває реабілітаційний рух України та що очікує бійців від наступного року, про це у сюжеті

Сьогодні в Україні понад 370 тисяч ветеранів російсько-української війни. Психологи кажуть, що реабілітації потребують усі. І навіть, якщо на перший погляд здається, що це не так. Колишні бійці намагаються триматися, показати всім, що сильні, але насправді потребують допомоги.

"Іноді ми знаємо, що за усмішкою приховується той момент, такого уже ... загасаючого багаття", - зазначає психологиня Леся Інжиєвська.

Відео В Україні все частіше до конфліктів причетні ветерани війни

Однак недільний випадок зі стріляниною у центрі Києва, коли загинув трирічний хлопчик, і у цьому підозрюють колишніх бійців добровольчого батальйону, вкотре змушує говорити про належну реабілітацію. Адже останнім часом інцидентів, у яких брали участь, або були помічені ветерани війни - усе більшає. Який нині стан має реабілітаційний рух України та що очікує бійців наступного року – у сюжеті.  

В Україні все частіше до конфліктів причетні ветерани війни

Військовий Дмитро, який служив у батальйоні "Волинь", часто був на передовій. Нині ж зізнається, що фізичної і психологічної реабілітації дійсно не вистачає. "Не те щоб її зовсім не було. Вона є, але не скрізь, невеликими центрами, не обов'язкова", - зауважує він.

В Ірпені Київської області працює ціла команда фахівців з реабілітації, але їх небагато. Центр відкрито діаспорянами зі США, послуги там надають безкоштовно, навіть мають житло для бійців. Утім за день прийняти можуть лише десятьох пацієнтів. 

"Реабілітаційний центр призначений для хлопців, які були поранені на передовій. Потреба у таких центрах дійсно існує. У нас зараз на черзі перебуває 40 АТОвців", - зазначає волонтерка Юлія Сташків.

Є і державні реабілітаційні центри, але також з обмеженими можливостями. Проте вже від наступного року ситуація має змінитися. На потреби ветеранів виділять 246 млн грн. Також ухвалено нову програму державної реабілітації, яка стане обов'язковою. У ній врахували потреби як ветеранів, так і їх родин. Крім того, на державному рівні запланована професійна реабілітація колишніх бійців, аби зменшити проблеми із пошуком роботи.

Сергій Моргун

Themes
ICO