Ukraine

В Україні суттєво зріс тариф на передачу електроенергії

З 1 грудня 2020 року тариф Національної енергетичної компанії (НЕК) «Укренерго» на передачу електроенергії зріс на 30% і складе 312,76 гривні за МВт-год.

Про це повідомляє Економічна правда.

З 1 серпня діяв тариф на передачу в розмірі 240,23 грн/МВт-год.

«Затверджений Регулятором тариф на грудень 2020 року є мінімально можливим, оскільки покриває тільки ті витрати, які компанія вже зазнала за фактом. Це перш за все відрахування до держбюджету за 2019 рік і компенсація витрат постачальникам універсальних послуг на сплату «зеленого» тарифу приватним домогосподарствам», – пояснювали в «Укренерго».

У компанії нагадали, що «Укренерго» пропонує зафіксувати в структурі тарифу на передачу ліміт коштів, які компанія може платити для компенсації витрат держпідприємству «Гарантований покупець» і постачальникам універсальних послуг на «зелений» тариф у 2021 році.

«Такі заходи дозволять зменшити навантаження на учасників ринку, які сплачують цей тариф, а також запобігти погіршенню фінансового стану системного оператора», – йшлося в повідомленні.

У «Укренерго» заявляють, що відсутність в структурі тарифу на передачу достатнього обсягу коштів для фінансування «зеленого» тарифу стало основною причиною негативного фінансового результату компанії за підсумками 9 місяців 2020 року.

За 9 місяців збиток компанії перевищив 28 млрд грн.

У вересні «Укренерго» направила до НКРЕКП розрахунки, згідно з якими тариф на передачу повинен був зрости до 640,48 грн/МВт-год, проти чого виступили споживачі й учасники ринку електроенергії.

Нагадаємо, рішення про підвищення тарифу на передачу електроенергії НКРЕКП ухвалила на засіданні 4 листопада.

Крім того, найближчим часом у Міненерго планують підвищити тарифи на електроенергію для населення. У відомстві вважають такий метод єдино оптимальним для того, щоб стабілізувати розбалансований ринок.

У Мінсоцполітики повідомили, що підвищення тарифу на електроенергію відчутно не вдарить по бюджету українців, а одержувачі субсидій його взагалі не помітять.

Football news:

Chelsea spent the most in Europe on transfers in 2020. Manchester United - 2nd, Man City-3rd
Zlatan has scored every year since 1999. Yesterday he scored the first goals in 2021
Real Madrid are confident that PSG will demand 150 million euros for Mbappe. Madrid is not ready to pay so much
Arteta on Ozil: It is always sad when such a figure leaves
Alabai will move to Real Madrid in the summer. The contract for 4 years is agreed, the salary is about 11 million euros (Marca)
Stefano Pioli: We will look at the table in April. For Milan, every match is the most important
Zlatan Ibrahimovic: Together with Mandzukic, we will scare the opponents of Milan. He signed a contract