logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Вчені створили надпотужний комп'ютер, який генерує всесвіти

Вчені створили надпотужний комп'ютер, який генерує всесвіти
Вчені створили комп'ютер, який генерує моделі галактик за різними законами про їх створення. Фото: unian.net

Науковець Пітер Бехруза із Обсерваторії Стюарда Університету Арізони створив суперкомп'ютер, який моделює мільйони різних всесвітів та їх еволюцію для вивчення космосу.

Комп'ютер Ocelote генерує одну галактику у проміжку від 10 до 48 обчислювальних операцій, повідомляє "Сегодня".

"Всі комп'ютери на Землі разом не могли зробити це за 100 років. Тому, щоб просто змоделювати одну галактику, не кажучи вже про мільйони, ми повинні були зробити це по-іншому, щоб прискорити процес", - пояснює Пітер Бехруза.

Кожен змодельований всесвіт закодований так, щоб підкорятися різним фізичним теоріям про формування галактик. Команда Бехруза сподівається, що вивчення всіх створених моделей допоможе розрахувати ймовірність правдивості різних теорій освіти галактик і всього Всесвіту.

Також це допоможе зрозуміти роль темної матерії у формуванні галактик, а також розвиток галактик і породжують зірки.

"На комп'ютері ми можемо створити безліч різних універсумів і порівняти їх з існуючими, що дозволить нам визначити, які правила в результаті створили видимий нам Всесвіт", - пояснив Бехруза.

Телескоп TESS виявив три екзопланети біля червоного карлика L 98-59. Своєю масою і розміром походять на Землю.

Зараз ви читаєте новину «Вчені створили надпотужний комп'ютер, який генерує всесвіти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua
All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO