Ukraine

Верховна Рада ухвалила законопроект про всеукраїнський референдум

На референдум не можуть виноситися питання, які суперечать Конституції.

Нардепи ухвалили в першому читанні президентський законопроект про народовладдя через всеукраїнський референдум. 

Згідно з законопроектом всеукраїнський референдум за народною ініціативою оголошується на вимогу щонайменше 3 мільйонів громадян України, які мають право голосу. Оголошує проведення референдуму президент своїм указом.

Предметом всеукраїнського референдуму можуть бути питання затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, ХІІІ (Загальні основи; Вибори. Референдум; Внесення змін до Конституції України - ІФ) Конституції України, загальнодержавного значення, про зміну території України, про втрату чинності закону України або окремих його положень.

Законопроект визначає, що не можна проводити референдум з питань, які суперечать Конституції України або загальновизнаним засадам і нормам міжнародного права.

Також не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання, спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету та територіальної цілісності, створення загрози національній безпеці, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі.

Також не можуть бути винесені на всеукраїнський референдум питання щодо законопроектів з питань податків, бюджету, амністії, а також питання, які, згідно з Конституцією України та законодавством, належать до відання органів правопорядку, прокуратури або суду. Законопроект пропонує відмовитися від консультативного референдуму.

На всеукраїнський референдум може виноситися лише одне питання.

Проект закону розширює коло суб'єктів процесу референдуму, які реєструються в Центральній виборчій комісії (ЦВК) як прихильники або опоненти всеукраїнського референдуму. Такими суб'єктами можуть стати і політичні партії, і громадські організації.

Нагадаємо, що комітет з питань транспорту й інфраструктури підтримав законопроект про заборону «акустичного насильства» на громадському транспорті та запропонував його розглянути Верховній Раді.

Football news:

The new Bundesliga season starts on September 18
Thomas Tuchel: Atalanta is pressing and scoring a lot. PSG must play carefully
Barcelona have agreed with Lautaro, but the transfer depends on the sale of Coutinho
Mourinho about the Amazon documentary: I don't like the feeling that I'm in Big brother
Aguero will not have time to recover for the match with Real Madrid
Marcelo will miss the rest of the season in La Liga due to an adductor muscle injury
Telephone Interview, disinfection of the rails, the ban lifts. We checked-antivirus measures in the NPL really work (well, almost)