logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Вибори президента Румунії: за даними екзит-полів лідирує Йоханніс і Денчіле

КИЇВ. 10 листопада. УНН. У неділю, 10 листопада, в Румунії пройшов перший тур президентських виборів. За попередніми результатами соціологічних опитувань до другого туру виходить діючий президент Клаус Йоханніс і екс прем'єр-міністр Віоріка Денчіле, передає УНН з посиланням на DIGI24 і Newsweek.

За даними екзит-полу, проведеного Румунським інститутом оцінки і стратегії (IRES), за Клауса Йоханніса чинного президента, якого підтримує Партія націонал-лібералів (PNL) проголосували 38,7% виборців, за Віоріка Денчіле, колишнього прем'єр-міністра від Партії соціал-демократів (PSD) - 22%, за кандидата від політичної сили USR-PLUS Дана Барну - 16%, за кандидата від Альянсу лібералів і демократів ALDE і партії Pro Romania Мірчу Диякону - 8,2%.

Згідно з дослідженнями CURS-AVANGARDE, на замовлення телеканалу DIGI24 Йоханніс і Денчіле виходять у другий тур з результатами 39% і 22,5%.

Другий тур президентських виборів відбудеться 24 листопада.

Відзначимо, що напередодні в Румунії уряду соціал-демократів оголосили вотум недовіри.

Як повідомляв УНН, новим прем'єр-міністром замість Віорики Денчіле призначений лідер пропрезидентської партії націонал-лібералів Людовик Орбан.

Themes
ICO