Ukraine

Від учителів не мають права вимагати документ про підвищення кваліфікації на 150 годин, – Держслужба якості освіти

Фото з відкритих джерел

Підтверджувати 150 годин обсягу підвищення кваліфікації вчителі будуть зобов'язані в 2022 році

У 2020 році від учителів не мають права вимагати документ про підтвердження конкретного обсягу підвищення кваліфікації. Про це повідомив народний депутат Роман Грищук із посиланням на роз'яснення Державної служби якості освіти України у Фейсбук.

Зазначається, що закон "Про повну загальну середню освіту" зобов'язує вчителів проходити підвищення кваліфікації не менше, ніж 150 годин за 5 років. При цьому від деяких учителів вже вимагають ці 150 годин.

Проте рішення про зобов'язання учителів проходити 150 годин підвищення кваліфікації було прийняте 28 вересня 2017 року. Відповідно, вимагати від учителів цей об'єм можна з 28 вересня 2022 року. "Будь-яка вимога у 2020 році щодо надання документів, які підтверджують підвищення кваліфікації у обсязі не менше ніж 150 годин є безпідставною", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні скасував підвищення зарплат вчителям у 2021 році. В уряді у пояснювальній записці таке рішення пояснили "відсутністю неінфляційних джерел фінансування".

Football news:

Ozil and Arsenal have agreed to terminate their contract. He will complete the move to Fenerbahce at the weekend
Klopp on Bruno: Outstanding player, leader. Good transfer for Manchester United, unfortunately
Paul Ince: Manchester United can beat Liverpool. Two years ago, I would not have said that
Brunu on the Manchester United penalty talk: I don't care. Our attacking players are fast, it is normal that sometimes they earn a penalty
Matip returned to Liverpool's general group ahead of the game against Manchester United. A decision on his participation has not yet been made
Mourinho wants to return Eriksen to Tottenham. The high salary of the player can prevent
Alvaro Morata: Ronaldo is still one of the best in history. I will tell the children that I played with him and Dybala