Ukraine

Від Зеленського вимагають скасувати українське громадянство Труханова і заборонити йти на місцеві вибори

Аналогічне звернення надійшло до Державної міграційної служби України.

Громадсько-політичний діяч Одеси Михайло Кузаконь звернувся до Офісу Президента з вимогою перевірити підстави набуття міським головою Одеси Геннадієм Трухановим українського громадянства та скасувати його. Також серед вимог - позбавити чиновника реєстрації кандидата на місцеві вибори. Про це активіст сказав на пресконференції.

Аналогічне звернення надійшло до Державної міграційної служби України.

Окрім того, Кузаконь і його захисник Вадим Оксюта звернулись до Одеського окружного адмінсуду з проханням скасувати реєстрацію. На їхнє переконання, підставою є наявність у Труханова російського громадянства.

“Труханов неодноразово брехав публічно, що в нього немає російського громадянства, але паспорти  кожного разу замінював особисто. У реєстрації Труханов вказав недостовірні відомості про своє громадянство. Для держпосадовців не дозволяється наявність іншого громадянства”, - заявив Кузаконь.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що Труханов міг володіти російськими паспортами ще з 90-тих років.  1992 року він начебто особисто отримав паспорт зразка СССР в республіці Дагестан після розпаду Союзу соціалістичних республік. Далі у 2002 році знову нібито отримав паспорт РФ, а  2011-му - ще один паспорт в Сєргієвому Посаді Московської області.

Так, 12 лютого під час судового засідання у Малиновському райсуді Одеси стало відомо, що Труханов попросив про ануляцію російського паспорта на ім'я Геннадія Труханова Сєргієво-Посадським міським судом Московської області. Суд задовольнив заяву й анулював документ 13 вересня 2017 року.

Тоді мер Одеси відхрестився і визнав, що у 2017 році за власною ініціативою нібито скасував “усе, що йому там намалювали”. 

Проте рішення не набрало законної сили, бо Міністерство внутрішніх справ РФ вже через два місяці у 2017 році через апеляційну скаргу домоглося скасування цього рішення і закриття справи.

Окрім того, СБУ в Одеській області відкрило кримінальне провадження за фактом російського громадянства Труханова у червні 2019 року. Утім, за словами Кузаконя, Одеська обласна прокуратура забрала ці справи в Служби безпеки України й віддала їх Приморському райвідділу поліції, аби справу “закрили”. 

Як повідомлялося, 5 серпня 2020 року Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура направили в суд обвинувальний акт у справі про декларування Трухановим недостовірної інформації. 

Football news:

It is important not to impress, but to score. Another power from the Loco to the words of Nikolic after the match
Andre Villas-Boas: city spent a billion and the coach is a phenomenon. Marseille don't have money for Guardiola, so you have AVB and his tactics
Miranchuk remained in the reserve of Atalanta for the second match in a row
Jurgen Klopp: what is Happening now is like living in a marriage: there are good moments, there are bad ones
Zinedine Zidane: Earned a draw with Borussia Dortmund - and I even think that deserved more
🚑 At Liverpool it became even worse with the center of defense: Fabinho was injured, only Joe Gomez is healthy
Lokomotiv is in third place in group a of the Champions League after 2 rounds, Bayern is in the lead