Ukraine

Відео: китайська космічна станція здійснила успішну посадку на Місяць

1 грудня китайська космічна станція місії Чан’е-5 здійснила успішну посадку на Місяць. Вона має зібрати геологічні зразки та відправити їх на Землю.

Про це повідомляє Національне космічне агентство Китаю, поділившись відео процесу посадки у Twitter. До 6 грудня апарат буде збирати зразки та перевантажить їх в злітний модуль, він потім стартує на місячну орбіту. Там на нього чекає орбітальний модуль, який після стиковки відправиться на Землю.


Запуск Чан’е-5 – один з етапів багаторічної китайської місячної програми. Перша її фаза полягала у досягнення орбіти Місяця, це завдання виконала місія Чан’е-1 у 2007 і Чан’е-2 у 2010 роках. Друга стадія – приземлення на поверхню Місяця і дослідження її за допомогою місяцеходів, це завдання виконала місія Чан’е-3 у 2013 і Чан’е-4 у 2019. Третя стадія передбачає збір зразків і повернення на Землю, зокрема зі зворотного боку Місяця, ці завдання покладені на місії Чан’е-5 і Чан’е-6. Напрацьовані результати місій будуть використані для посадку пілотованого місячного модуля у 2030-х і подальшого будівництво бази біля південного полюса Місяця.

Раніше у США розповіли подробиці місячної програми «Артеміда». Вона передбачає 37 запусків приватних ракет і ракет SLS та п’ять висадок астронавтів на Місяць.

Перед цим президент США Дональд Трамп дав NASA вказівку будь-якою ціною відправити американську експедицію на Місяць до 2024 року.

Космічне агентство NASA оголосило про початок реалізації нової стратегії освоєння Місяця, яка передбачає залучення міжнародних і комерційних партнерів.

У червні 2018 року агенція NASA повідомила, що припинило виконання наукових операцій марсоходом Opportunity через пилову бурю. Буря перешкоджала проникненню сонячних променів крізь атмосферу і позбавляла марсохід джерела енергії, оскільки апарат працює на сонячних батареях.

У лютому NASA зробила останню спробу зв’язатися з апаратом і після невдачі оголосила його місію завершеною. Останнім посланням роверу з Землі була пісня Біллі Холідей «I`ll Be Seeing You». Агенція також опублікувала останні кадри, які побачив Opportunity перед бурею.

Football news:

Alaba is almost real. It seems that instead of Ramos: Sergio will not be able to replace directly, but will affect the team through a change in style
Alaba's father on Real Madrid: The contract has not been signed, the decision has not yet been made. There are other clubs
Alaba has not yet agreed with Real Madrid. The player is in talks with Barca, City, Manchester United and PSG
I'm the girl who lost her mother. The Athletic forward received a touching letter after the winning goal in the Super Bowl
Atletico want to extend Simeone's contract until 2024. The coach is ready to reduce the salary due to the crisis
Liverpool and PSG offered contracts to Alaba, but the player chose Real Madrid. He dreamed of playing for Madrid
I believe in Zlatan. Ibrahimovic asked about Milan's chances of winning the Scudetto