Ukraine

Відео: в результаті вибуху в порту Бейрута 70 загиблих, рахунок поранених іде на тисячі

Кілька потужних вибухів у порту Бейрута знищили всю прибережну інфраструктуру. За попередніми даними, 73 людей загинули і понад 3 тисячі людей отримали поранення, ці дані продовжують змінюватися і не є остаточними.

Президент Лівану Мішель Аун скликав екстрене засідання Вищої ради оборони. За підсумками засідання Бейрут був оголошений містом лиха, уряду рекомендовано ввести надзвичайний стан на два тижні. Всіх, хто знаходиться в зоні лиха, просять носити маски, пише «РБК-Україна».


Міністр внутрішніх справ Лівану Мухаммед Фахмі повідомив, що в порту Лівану вибухнула велика партія аміачної селітри, яка зберігалася на одному зі складів.

Версію про вибух складу із конфіскованою вибухівкою висловив керівник Головного управління загальної безпеки Лівану Аббас Ібрагім, зазначивши, що це не остаточна гіпотеза слідства. На складі могли перебувати кілька тонн вибухових речовин, які були конфісковані дев’ять років тому.

Ізраїль відкинув причетність до вибуху в Бейруті і запропонував Лівану гуманітарну допомогу на тлі наслідків катастрофи. З відповідним звернення виступили міністр оборони і змінний прем’єр-міністр Ізраїлю Бені Ганц і глава МЗС Габі Ашкеназі. Пропозиція була зроблена через оборонні та дипломатичні канали. Свою допомогу запропонували й інші країни.


Президент США Дональд Трамп висловив співчуття народу Лівану після вибуху. Він також назвав трагедію в Бейруті «жахливим нападом». На питання журналістів, на якій підставі він вважає вибух нападом, а не нещасним випадком, президент послався на думку військових чиновників США.

Посольство України в Лівані не має відомостей про постраждалих в результаті вибуху в Бейруті українців. Це випливає з повідомлення на сторінці диппредставництва в Facebook.

«Термінове оголошення. У зв’язку з вибухами в порту Бейрута 4 серпня прохання до всіх, хто має будь-яку інформацію про постраждалих громадян України, дзвонити на цілодобову гарячу лінію посольства за номером 0961 592 16 68», – сказано в заяві.

Football news:

Lewandowski scored in the 1st round of the Bundesliga in 7 seasons and repeated the championship record
Gnabry scored a hat-trick against Schalke
Lewandowski scored for Schalke in their 10th Bundesliga game in a row. This is a League record
Gnabry scored the fastest goal in 18 years in the opening match of the Bundesliga
Manchester United have agreed a 5-year contract with Telles. It remains to be agreed with Porto
Sane made his debut for Bayern
Ronaldo posted a photo with the award for the best scorer from IFFHS: Happy to win 🇵 🇹 🇮 🇹 😀 💪 🏼