Ukraine

Відмова носити маску може бути пов'язана з антисоціальними рисами – дослідження

Люди, які повідомляли про "антисоціальні риси", як-от низький рівень емпатії та високий рівень черствості, грубості і ризикованої поведінки, з меншою ймовірністю носили маску і дотримувалися соціальної дистанції під час пандемії COVID-19.

Це виявили дослідники з Державного університету Лондріна в Бразилії.

"Наші результати показали, що антисоціальні риси безпосередньо пов'язані з більш низьким дотриманням заходів безпеки", - зазначають автори дослідження.

У цьому випадку "антисоціальність" стосується рис, які зазвичай присутні у людей з діагнозом антисоціального розладу особистостості, який, відповідно до Американської психологічної асоціації, визначають як "хронічну і повсюдну схильність ігнорувати і порушувати права інших". 

Для цього розладу характерне неодноразове порушення закону і експлуатація інших, а також такі риси характеру, як брехливість, імпульсивність, агресивність, безрозсудне нехтування своєю безпекою та безпекою інших, а також безвідповідальність. 

Людям з психічним захворюванням часто не вистачає відчуття провини, докорів сумління і співчуття.

Фото: Chuiko.1967.gmail.com/Depositphotos

"Ці риси пояснюють, принаймні частково, причину, через яку люди продовжують не дотримуватися заходів безпеки навіть при збільшенні числа випадків захворювання і смертей", - пишуть автори дослідження.

Для дослідження опитали понад 1500 дорослих в Бразилії протягом 15 тижнів під час пандемії (з 21 березня по 29 червня). 

Люди заповнювали анкету, призначену для вимірювання різних особистісних якостей, таких як співчуття, черствість, ризикована поведінка, безвідповідальність, імпульсивність, ворожість і маніпулятивність.

Учасники також відповіли на питання про те, наскільки добре вони дотримуються заходів безпеки під час пандемії COVID-19, зокрема, гігієни рук і соціального дистанціювання.

Ця частина опитування включала конкретне питання про носіння масок: "Як ви думаєте, чи потрібно носити маску (яка прикриває ніс і рот) в Бразилії?"

Чому деякі типи особистості вважають, що можуть нехтувати заходами профілактики?

Автори дослідження підозрюють, що люди з низьким рівнем емпатії і антисоціальними нахилами можуть менше турбуватися про те, щоб наражають себе та інших на ризик. 

Ще одне дослідження в США стверджує, що ті, хто демонструє високий рівень антисоціальних рис, з більшою ймовірністю будуть підтримувати поведінку, яка "свідомо наражатиме інших на небезпеку".

З іншого боку, співчутливі люди вважають, що їхня соціальна відповідальність полягає в самоізоляції, дотриманні гігієни рук та носінні маски, пишуть автори дослідження в Бразилії.

Вас також може зацікавити:

Як неправильно носити маску: 7 способів. ФОТО

В МОЗ пояснили, як варто утилізувати медичні маски

Не сперечайтесь з тим, хто агресивно відмовляється вдягти маску. Заходи безпеки під час COVID-19 від експертів

Чи може захисна маска спричинити нестачу кисню? Факти та міфи

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

Football news:

Ex-Manchester United defender Valencia moved to Mexico's Queretaro
Gerard Pique: I always dreamed of becoming President of Barca, but I don't know if it will happen
Rejoice and enjoy life in this mediocre time. Remember the great phrases Maslachenko-join
Ex-Manchester City defender Lescott has resumed his career with racing Murcia of the Spanish 4th division
Lampard on Chelsea vs Tottenham match: We are fighting for leadership, the game will be important. But there is still a long way to go
The autopsy of Maradona's body showed that his heart was 2 times more than normal (Clarin)
Grandpa would stop in the middle of the street and sing loudly. The open letter of Maslachenko's granddaughter