Ukraine

Військовим медикам встановили премії за боротьбу з епідемією COVID-19

Військовослужбовцям військово-медичних установ, які лікують заражених COVID-19, тепер щомісяця виплачуватимуть грошові премії. Доплати нарахують за період від 2 червня 2020 року.

У Міноборони зазначають, що через певних прогалин в нормативній базі, військовим медикам не була передбачена додаткова доплата в розмірі до 300% заробітної плати, яку вони повинні були отримати в рамках постанови уряду.

«Прийнято рішення виплачувати військовим медикам грошові премії, згідно з Дисциплінарним статутом ЗСУ, в тому числі з фонду Міністра оборони України. Дані виплати будуть нараховуватися за період від 2 червня 2020 року. Тобто, всі наші бійці в білих халатах, які знаходяться на передовій боротьби з епідемією, отримають премії ще від червня цього року», – повідомив Міністр оборони України Андрій Таран.

Премії будуть виплачуватися і надалі, на період дії карантинних заходів.

Підставою для премії є довідка медустанови з інформацією про фактичний час лікування хворих COVID-19 і віднесення особи до відповідної категорії. У Міноборони заявляють, що перші виплати відбудуться вже в листопаді.

Відзначимо, з 1 вересня лікарям будуть виплачуватися надбавки в розмірі 70% посадового окладу, медичним сестрам – 50% мінімальної заробітної плати, молодшому медичному персоналу – 25% мінімальної заробітної плати. Для забезпечення виплати надбавок Кабмін виділив Міністерству охорони здоров’я близько 6 млрд грн.

Нагадаємо, у травні уряд вніс COVID-19 до переліку професійних захворювань.

Міністерство соцполітики починає страхові виплати сім’ям медиків, які загинули в результаті професійного захворювання коронавірусом. Урядом передбачено допомогу в розмірі 1,57 мільйона гривень.

Медичні працівники, що захворіли на коронавірус, отримають виплати до 630 тис. грн.

Уряд прогнозує, що від коронавірусу помре понад 800 медиків, а перехворіє кожен п’ятий.

17 березня Верховна рада ухвалила законопроект, що передбачає 200% надбавку до зарплати лікарям, що працюють у зоні ліквідації епідемії коронавірусу. Однак пізніш головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що працівники тих лікарень, що допомагають пацієнтам з коронавірусом та уклали договір з НСЗУ, отримають доплату у розмірі 300%.

Football news:

Vatican on Maradona: the Pope remembers him in prayer and remembers their meetings with love
Flick about 3:1 with Salzburg: Very happy with Bayern's performance. Neuer-world-class goalkeeper
Tyson about Maradona: we were often compared. He was one of my heroes and a friend
The farewell ceremony with Maradona will take place in the presidential Palace and will last 48 hours. Expected 1 million visitors
Bruno, Sancho, Tadic and Cosens are the contenders for the best player of the week in the Champions League
Khabib reacted to Maradona's death: One of the greatest. Millions love football because of it
Gasperini on 2:0 with Liverpool: This is unbelievable. Atalanta played their football