Ukraine

Виконання гімну в столичних школах може мати неочікувані наслідки

Виконання гімну в столичних школах може мати неочікувані наслідки
Виконання гімну у школах столиці може мати негативні наслідки. Фото: by24.org

Обов'язкове виконання гімну перед уроками у столичних школах може не лише виховувати патріотизм, як вважають автори пропозиції, але і мати негативні наслідки.

Про це Gazeta.ua розповіла психолог та педагог Наталія Кожушна.

"Впроваджуючи подібні заходи, ми часто забуваємо про наслідки, які можуть глибоко ранити дитячу свідомість. По-перше, все, що для дитини є примусовим, уже на підсвідомому рівні викликає психологічний дискомфорт та внутрішній конфлікт. По-друге, нав'язати дитині любов, повагу, патріотизм неможливо. Це зароджується в процесі виховання, прививається батьками та передається поколіннями", - стверждує фахівець.

На думку психолога, виховувати патріотизм у школярів потрібно іншими методами, які не обмежуватимуться виконанням гімну, а даватимуть чітке розуміння, чому ми маємо це робити.

"Обов'язковим нововведенням ми не перелаштуємо дитячу свідомість сприймати інакше школу, українську мову чи загалом країну. Якщо діти не зовсім розуміють, чому мають робити ті чи інші речі, то часто стають агресивними та вступають у протистояння. Або ж роблять це бездумно, бо треба. Тому результату не буде. Формувати патріотизм в учнів треба обережно, з проявом любові та піклування про них. Краще більше приділити уваги вивченню історії України. Робити це не за сухою програмою, а цікаво. Розповідати про національних героїв. На прикладах пояснювати, чому ми маємо пишатися, що українці, чому маємо співати гімн".

Київська міська рада схвалила проєкт рішення про виконання гімну України в столичних школах. Тепер кожен день київські школярі будуть починати з виконання гімну, повідомляють соцмережі депутатів.

Football news:

Jose Mourinho: what happened to Dyer is not normal, he was dehydrated. If the League management doesn't care about the players, I don't
Jose went berserk twice during the match with Chelsea: ran over Lampard and ran to look for Dyer - he rushed to the toilet right during the game
Lampard on relegation from the League Cup: we Need to keep a positive attitude. Everything will come if Chelsea score second, leading the score
Call of nature, what can you do? Dyer explained why he ran to the dressing room during the match with Chelsea
Mourinho and Lampard shook hands before the penalty shootout. In the first half, they had a fight
Dest arrived in Spain to complete a transfer to Barca
Lionel Messi: I Am responsible for my mistakes. I wanted Barcelona to become stronger