Ukraine

Виплати пенсій по-новому: в Кабміні готують сюрприз для українців

Виплати пенсій по-новому: в Кабміні готують сюрприз для українців

фото: unian

Введення в Україні обов'язкових накопичувальних пенсій постійно відкладають. При цьому в Міністерстві соціальної політики розробили новий законопроект, який пропонує змінити солідарну пенсійну систему. Відомство пропонує перейти до фондування пенсійної системи, щоб «розвантажити» Пенсійний фонд.

Законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо накопичувальної професійної пенсійної системи» поки що не зареєстрований у Верховній Раді і пребуває на громадському обговоренні.

Як наголошується в пояснювальній записці, оприлюдненій на сайті Федерації профспілок України, законопроект покликаний посприяти «звільненню солідарної системи від невластивих їй витрат», а також «створить передумови для ефективного функціонування накопичувальної системи».

Законопроект передбачає три професійні пенсійні програми:

Передбачається, що учасниками першої програми зможуть стати ті, хто працює повний день в особливо важких умовах праці. До другої програми пропонують віднести працівників, зайнятих повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці. До третьої категорії віднесли всіх інших.

Крім того, документ передбачає, що розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) внаслідок впровадження накопичувальної професійної пенсійної системи виросте на:

Як відомо, зараз в Україні діє перший рівень системи пенсійного забезпечення – солідарний. На цьому рівні грошове забезпечення пенсіонерів здійснюється за рахунок податків, які платять люди. які працюють. Однак пенсії залишаються низькими через постійний дефіцит Пенсійного фонду. Передбачається, що розв'язати проблему допоможе впровадження другого рівня пенсійної системи – накопичувального. Тоді українців зобов'яжуть самим накопичувати на пенсію. Але солідарний рівень також продовжить працювати.

До слова, пенсіонерам старше 75 років виплатять надбавки.

Football news:

Shirokov's concert in the Comment.Show: called Yakin a pure asshole, remembered the fight with Glushakov and quarrels over the Hulk and Witzel
Jon Flanagan: Trent is the best right-back in the world, but will end up playing in the Liverpool midfield
Kike Setien: the five-substitution Rule will hurt Barcelona
Riyad Marez: Now is the time for Manchester City to win the Champions League. We have everything for this
Havertz became The Bundesliga's all-time leading under-21 goalscorer
Crvena Zvezda became the champion of Serbia for the third time in a row
PSG will buy Icardi from Inter for 50+7 million euros. The clubs have agreed