Ukraine

Віряни показали, що їх неможливо зламати, – протоієрей Віктор Земляний

Протоієрей Віктор Земляний Скріншот із відео

Віруючі люди не пішли у розкол, наголосив священнослужитель

Релігійні люди зазвичай є аполітичними, вони хочуть молитися, трудитися на благо своєї церкви та держави, проте зараз українці опинилися у такій ситуації, коли змушені відстоювати свою церкву і свої права.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив протоієрей Віктор Земляний.

Протоієрей пояснив, чому зараз українці у центрі столиці вийшли на протест проти Патріарха Варфоломея.

"На сьогодні Українська православна церква потерпає від утисків уже протягом багатьох років, але саме зараз цей розкол перейшов у таку фазу, яка несе загрозу розділення взагалі нашої держави, нашого суспільства", – зазначив Віктор Земляний.

Протоієрей зауважив, що релігійні люди зазвичай є аполітичними, вони хочуть молитися, трудитися на благо своєї церкви, на благо своєї держави, проте зараз українці опинилися у такій ситуації, коли змушені відстоювати свою церкву і свої права.

"А сьогодні церковних людей втягують у таку ситуацію, коли людина змушена відстоювати свою церкву, свої права, і ті речі, які сьогодні звучать з вуст Вселенського патріарха, для нас особисто як православних людей – це біль, тому що це один із ієрархів нашої Вселенської церкви, він себе називає Вселенським патріархом, але він для нас теж якоюсь мірою був завжди взірцем. Він завжди називав те, що відбувалося в Україні, правдиво, що це розкол, що всі ті розкольницькі угруповання, які є, вони є неканонічними, а сьогодні виходить, що він зрадив сам себе, зрадив у собі Христа, і він хоче далі продовжувати розділяти наш український народ", – наголосив Віктор Земляний.

Протоієрей резюмував, що протягом багатьох років віряни показали, що їх неможливо зламати.

"Тому що і наче храми захоплювали, і цей Томос ще більше поглибив цей розкол, така якась державна агресія була проти віруючих людей. А що сталося? Люди віруючі не пішли у розкол", – наголосив Віктор Земляний.

Нагадаємо, українці зібралися на Софійській площі в Києві з протестом проти патріарха Варфоломія. Люди обурені листом Стамбульського ієрарха, де він назвав предстоятеля УПЦ МП Митрополита Онуфрія просто жителем Києва, а не лідером церкви.

Football news:

Brandt was not close to joining Arsenal. Borussia will not let him go in the winter
Pogba to discuss contract extension with Manchester United: I'm going to talk to the club. I want to win
Manchester United defender Tuanzebe was subjected to racist abuse after the defeat to Sheffield United
Barca's acting president refuses to buy the player
Atletico defender Perez could move to Cadiz. He's on loan in Granada
Rio Ferdinand: Manchester United were gloomy and at times lifeless against Sheffield Wednesday. Instability is not something that wins the Premier League
The rotor is signed goalkeeper Khabarovsk SKA Obukhov. He has 7 games to zero in the season of the FNL