logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

Віцепрем'єр Кулеба заявив, що Україні потрібно навчитися будувати відносини з Росією

Кулеба: в економічному плані ми не зможемо стіною відмежуватися від Росії
Кулеба: в економічному плані ми не зможемо стіною відмежуватися від Росії / ukrinform.ua

Віцепрем'єр-міністр Дмитро Кулеба заявив, що у випадку сусідства з Росією Україна є заручником географії. втім, наголосив він: варто вибудувати модель співіснування на рівнях міжлюдських відносин, політики і економіки.

Україні варто вибудовувати модель відносин з Росією на основі прагматичного підходу, виходячи зі свого інтересу, а не керуватися емоціями, розповів Кулеба в ефірі проєкту "Рандеву з Яніною Соколовою".

Росія є ворогом України – це історична закономірність. Але ми маємо побудувати модель стосунків з росіянами на трьох рівнях. Якщо з політичними й міжлюдськими стосунками все більш-менш ясно, то найбільш хиткою сферою є економічна, адже ми не можемо побудувати стіну, все відрізати,
– пояснив віцепрем'єр.

Водночас він закликав підходити до стосунків з Росією прагматично та раціонально. Мовляв, у цьому аспекті у нас занадто багато емоцій, на яких нас часто і підловлюють.

"Ми маємо діяти чітко, виходячи зі свого інтересу. Наш інтерес – рухатися на Захід якнайдалі від "русского мира", будувати тут нормальну цивілізовану країну, стаючи при цьому економічно сильними", – підкреслив Дмитро Кулеба.

Резюмуючи, він наголосив, що Україна зможе реально протистояти Росії, лише коли матиме гроші та надійних партнерів у різних частинах світу.

"Ми можемо заходити у сферу "Ні торгівлі з Кремлем", але тоді виникає питання, звідки ми беремо гроші на війну, на озброєння нашої армії, на те, щоб вона ставала сильнішою і могла витримувати тиск російської армії", – резюмував урядовець.

Донбас, окуповані території, карта
Карта окупованих Росією територій на Донбасі / інфографіка 24 каналу

Themes
ICO