Ukraine

“Вогняне кільце”: де і коли дивитися червневе сонячне затемнення

21 червня на Землі можна буде спостерігати щорічне кільцеве сонячне затемнення, коли Місяць частково затуляє Сонце. Астрономічне явище, яке називають “Вогняне кільце”, буде видно лише в деяких місцях на планеті, однак за ним можна буде спостерігати онлайн, – інформує Суспільне.

Як пише Science Alert, українці зможуть подивитися трансляцію затемнення на сайті “Час і дата”. Вона почнеться о 8:30 за київським часом, а пік затемнення буде о 9:40. Водночас найкраще явище буде видно з 3:45 у Центральній Африці та Азії, а в Європі і на півночі Австралії — лише частково.

Під час сонячного затемнення Місяць перебуває найдалі від Землі і тому не повністю затуляє Сонце, а навколо нього утворюється немов “вогняне кільце”. Видання зазначає, що у 2013 році фотограф Колін Легг та студент-астроном Джефф Сімс зафільмували один з найяскравіших прикладів у Західній Австралії.Цьогоріч залишилось ще 4 затемнення із урахуванням найближчого. Наступне відбудеться через місяць — 5 липня, але воно буде слабшим і чітко видно його буде лише зі спеціальним обладнанням, останнє місячне затемнення у 2020 році очікуються 30 листопада. 14 грудня також буде сонячне затемнення.

Крім того, 14 грудня на небі можна буде побачитися повне сонячне затемнення, коли Місяць опиниться рівно між Землею і Сонцем.

Football news:

Cristiano Ronaldo: I needed to score from a free kick to regain my confidence
After football, Buffon will return to school. He once faced prison for a false diploma
Ronaldo scored the first goal for Juventus from a free kick. There were 43 attempts
Ronaldo is the first in 59 years to score 25 goals for Juventus in Serie A in a single season
Sulscher on 5:2 with Bournemouth: I am happy with the energy of Manchester United and the goals scored. It was a match for the fans
Rashford on 5-2 with Bournemouth: it's Important to push on until the end of the season. Exciting time
⛔ This is the first League of Armenia was stopped because of dogovornjakah. Banned 5 clubs and 58 people (45-for life)