Ukraine
An article was changed on the original website

"Вони всі помруть" - Гройсман розпорядився відкрити дисциплінарну справу проти заступник голови Моз

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив відкрити дисциплінарне провадження проти заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського у зв'язку з висловлюваннями останнього про лікування закордоном тяжкохворих онкологічними захворюваннями українських громадян, повідомив прес-секретар прем'єр-міністра Василь Рябчук, передає Ukr.Media.

"Знаючи прем'єра, впевнений: якщо скандальні слова заступника міністра про смертельно хворих людей справді мали місце - йому точно буде не до жартів", - додав прес-секретар глави уряду.

Як повідомлялося, в понеділок ряд парламентських фракцій заявили про неприпустимість заяв А. Лінчевського щодо лікування онкохворих закордоном і зажадали його відставки. Мова йшла, зокрема, про деякі фрази із стенограми виступу А. Лінчевського, яку раніше на своїй сторінці у соцмережі Facebook оприлюднив журналіст Василь Апасов.

"Що стосується неефективності і не економності використання коштів. У сухому залишку 25% пацієнтів помирають самі. Тобто кожен четвертий лікується закордоном не ефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть, без варіантів. І ефективністю цієї програми є нуль відсотків. Ті онкологічні захворювання, які потребують трансплантації кісткового мозку, закінчуються смертю. Рано чи пізно", - сказав А. Лінчевський, зазначивши, що є "шанс людині пожити ще трохи пожити довше".

У відповідь на це А. Лінчевський заявив про спотворення в ЗМІ і соцмережах його зауважень щодо ефективності програми лікування українських громадян закордоном - що його слова були вирвані з контексту. За його словами, одним із закидів Моз з боку Рахункової палати було неефективне використання коштів, а також те, що 25% пацієнтів, що надійшли на лікування закордон, згодом помирають. "Наша позиція... незалежно від біології захворювання, незалежно від тяжкості захворювання, навіть якщо запропоноване лікування може лише полегшити захворювання або продовжити життя, навіть якщо біологічно це не можливо, необхідно використовувати всі шанси, кожну найменшу надію", - уточнив заступник міністра.

А. Лінчевський також зазначив, що за останні два роки кількість пацієнтів, відправлених на лікування закордон, перевищує їх кількість за останні роки існування програми.

Тільки найцікавіше на каналах Facebook, Twitter, Google+ або Telegram, підписуйтесь і розповідайте друзям!

Football news:

Pique on La Liga: Barca do not like to fall behind, but we have made every effort to change the situation
Pep Pro 0:1 with Southampton: city liked the Game, but it's not enough to win
Mandzukic is Interesting to Fenerbahce and Galatasaray. It is also claimed by Loco and Milan
Messi wants to finish his career at Barca. Bartomeu believes that Leo will not leave in a year
Gasperini about Atalanta: we Want to reach the Champions League and break the club's record for points in Serie A
Hames can leave Real Madrid for the Premier League for 25 million euros. A year ago, Atletico and Napoli offered 45-50 million euros for him. Real Madrid Midfielder Hames Rodriguez is likely to change clubs at the end of the season
Gattuso on Napoli: We must develop a winning mentality