logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

ВР підтримала у першому читанні два конституційні зе-проєкти.

Верховна Рада на своєму засіданні у вівторок підтримала у першому читанні два проєкти конституційних змін, унесених Президентом України, – щодо скасування адвокатської монополії та можливості створення допоміжних органів Верховної Ради. Ці проєкти раніше отримали позитивний висновок Конституційного суду.

Як повідомляє аґенція Укрінформ", за проєкт щодо скасування адвокатської монополії (№1013) проголосувало 295 народних депутатів, а проєкт щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України підтримало 249 нардепів. На наступній сесії ці проєкти мають отримати підтримку конституційної більшості від складу ВР – 300 народних депутатів.

У пояснювальній записці до проєкту закону щодо адвокатури йдеться про те, що він має на меті виключити положення частини четвертої статті 131-2 чинної Конституції, згідно з якою виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді.

"У зв'язку із цим пропонується вилучити частину п'яту статті 131-2 Конституції України, за якою законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена", – ідеться в пояснювальній записці.

Також законопроєкт пропонує вилучити підпункт 11 пункту 16-1 Розділу ХV "Перехідні положення", згідно з яким із дня набрання чинності закону "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції – з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції – з 1 січня 2019 року.

Передбачається, що ухвалення закону сприятиме оптимізації механізму отримання професійної правничої допомоги.

Метою пропонованої зміни щодо консультативних і дорадчих органів є законодавче закріплення в Конституції ефективного механізму організації та діяльності парламенту, що забезпечують його функціонування як єдиного органу законодавчої влади в Україні.

Можливість створення у межах коштів, передбачених у Державному бюджеті, для здійснення своїх повноважень консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради є важливою запорукою ефективної організації тих органів та служб, що мають утворюватися парламентом для забезпечення його роботи.

Зідно з чинним законодавством, у першому читанні (попереднє схвалення) для ухвалення законопроєкту про внесення змін до Конституції необхідна підтримка простої більшості народних депутатів - мінімум 226 голосів. Після ухвалення у першому читанні законопроєкт, що вносить зміни до Основного закону, на наступній черговій сесії має підтримати конституційна більшість у щонайменше 300 голосів.


Themes
ICO