Ukraine

Їздять по смузі громадського транспорту – через найпопулярніше порушення водіїв кияни постійно запізнюються на роботу (Відео)

смуга громадського транспорту
смуга громадського транспорту Фото espreso.tv

У поліції обіцяють фіксувати ці порушення автоматично

Антирекорд столичних водіїв: 5 тисяч порушень із 7-ми тисяч загалом припадають на рух смугою для громадського транспорту. Кермувальники легковиків, намагаючись об"їхати затори, самі застрягають, тоді й автобуси з десятками пасажирів також зупиняються, разом зі швидкими та спеціальними службами. Чи може поліція впливати на тих, кому "дуже потрібно" – розбиралися журналісти "5 каналу". 

Галині бракує слів. Жінка щоразу їде на роботу на громадському транспорті. Інколи він запізнюється на 15 хвилин, а той і більше. Виною тому, каже, київські водії, які порушують правила і заїжджають на смуги для автобусів.

"Тут таке страшне відбувається, що я вам передати не можу. Аще коли за поворотом стануть, поставлять машини. Він не може повернути", – каже Галина. 

Тихіше їдеш – далі будеш. Це давнє правило автомобілісти знають, і з успіхом ігнорують. Особливо вранці, коли трафік ущільнюється і відповідно багато хитрунів виїжджають на смугу для громадського транспорту. І тоді починається колапс. Автобуси і маршрутки запізнюються, а люди обурюються.

Водії муніципального транспорту кажуть, перед порушником на автобусній смузі безсилі. А тому в ранкові та вечірні години пік істотно відстають у графіку.

Як в ідеалі мали б їхати автобуси і тролейбус у Києві – розповідають волонтери. Взялися допомогти пасажирам планувати свій час. Для цього на зупинках розклеїли точний розклад руху громадського транспорту.

"Ми не вважаємо, що це має бути громадська діяльність прийти і поклеїти розклад. Це має бути завдання для Київпастрансу і для київської мерії, щоб вони займалися співпрацею з поліцією тим, щоб смуги громадського транспорту, тобто щоб по них не їздили автомобілі", – каже фахівчиня з питань транспорту громадської організації "Екодія" Ірина Бондаренко.

Понад 5000 штрафів виписали поліцейські в Києві на порушників, які їздять забороненою автобусною смугою. Серед хитрунів часто кермувальники на дорогих автівках, які не надто люблять спілкуватись із журналістами.

Патрульні говорять, що впіймати всіх порушників не можуть. А тому незабаром це правопорушення фіксуватимуть автоматично.

"Наступним правпорушенням, яке фіксуватимуть камерами автоматичної фіксації буде саме це правопорушення, тобто рух смугою, яка передбачена для руху громадського транспорту", – каже перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький. 

В Україні з початку року виявили понад 7000 тисяч порушників, і кожного з них поліцейські оштрафували на 510 гривень.

Мирослав Солонар, Богдан Танасійчук, "5 канал"

Football news:

Josep Bartomeu: I had no intention of resigning. Barca will have trophies this season
Zinedine Zidane: Hazard is ready. We are happy, this is good news
Zidane on ISCO's words: it's ambition. Everyone wants to play
Bartomeu about VAR: In the match against Real Madrid, a non-existent penalty was awarded. We need fair football
Ian Wright: it's a Pity Ozil isn't playing, but Arteta's tenacity is admired
Josep Bartomeu: it was Important to start a new era for Barca with Messi. The Interests of the club are above all
Spider-man is a Barcelona fan. Tom Holland photographed in a Catalan t-shirt